Puchar Prezydenta dla Techtransu

3
17.01.2012
Puchar Prezydenta dla Techtransu
fot. Anna Dembińska
W miniony weekend halę Centrum Sportu i Biznesu opanowali szczypiorniści województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Pięć drużyn walczyło między sobą o Puchar Prezydenta Elbląga. Najlepszą okazałą się drużyna Wójcik Meble Techtrans Elbląg. Zobacz fotoreportaż.
Do turnieju przystąpiło pięć drużyn: trzy pierwszoligowe (Wójcik Meble Techtrans Elbląg, Spójnia Wybrzeże Gdańsk, Pomezania Malbork) oraz dwie liderujące w drugiej lidze (AZS UWM Olsztyn, UKS Kar-Do Gdynia). Turniej był dobrym sprawdzianem przed rozpoczynającą się niebawem drugą rundą rozgrywek, dał możliwość trenerom poeksperymentowania z ustawieniami, a samym szczypiornistom możliwość sprawdzenia swojej dyspozycji.
   Elblążanie przystąpili do turnieju w mocno okrojonym składzie. Zespół nadal boryka się z licznymi kontuzjami, dlatego w weekend nie zagrali: Michał Gryz, Grzegorz Perwenis oraz Tomasz Kwiatkowski. Dodatkowo urazu po pierwszym meczu doznał Jakub Fonferek, przez co nie mógł brać udziału w dalszej części turnieju. Z drużyną pożegnał się natomiast Krzysztof Kłosowski. Nowym zawodnikiem, który pojawił się w elbląskich szeregach jest Mateusz Rutkowki, który wcześniej występował w II-ligowej drużynie KS Azoty Puławy. Ma on zastąpić kontuzjowanego Michała Gryza na pozycji kołowego. Testowany jest również młody zawodnik Jakub Lipczyński, wychowanek Puław. Z dyspozycji Rutkowskiego zadowolony był trener Ludwik Fonferek - zawodnik spisał się bardzo dobrze w tym turnieju. Zastąpił kontuzjowanego Michała Gryza, zagrał bardzo dobrze i w obronie i ataku. Dobrze zagrał również bramkarz Mateusz Zimakowski, który po raz pierwszy odkąd pojawił się w drużynie zagrał tak dobre zawody. Na wyróżnienie zasłużyli również Leszek Michałów i Tomasz Maluchnik. Michałów zrobił duży postęp jeśli chodzi o grę w obronie, w ataku również jest lepiej. Maluchnik gra natomiast bardzo dobrze w ataku, lepiej niż w pierwszej rundzie - mówi szkoleniowiec.
   
   Wyniki meczów
   
   Pierwszy dzień:
   Wójcik Meble Techtrans Elbląg – Pomezania Malbork 25:21
   AZS UWM Olsztyn – Spójnia Wybrzeże Gdańsk 30:26
   Wójcik Meble Techtrans Elbląg – Kar-Do Gdynia 23:20
   AZS UWM Olsztyn – Pomezania Malbork 20:38
   Spójnia Wybrzeże Gdańsk – Kar-Do Gdynia 25:17
   
   Drugi dzień:
   Kar-Do Gdynia – Pomezania Malbork 23:18
   Wójcik Meble Techtrans Elbląg – AZS UWM Olsztyn 20:22
   Spójnia Wybrzeże Gdańsk – Pomezania Malbork 21:16
   AZS UWM Olsztyn – Kar-Do Gdynia 22:24
   Wójcik Meble Techtrans Elbląg – Spójnia Wybrzeże Gdańsk 18:16
   
   Tabela końcowa:
   1. Wójcik Meble Techtrans Elbląg
   2. Spójnia Wybrzeże Gdańsk
   3. AZS UWM Olsztyn
   4. UKS Kar-Do Gdynia
   5. Pomezania Malbork
   
   Przyznano również nagrody indywidualne:
   Tomasz Maluchnik ((Wójcik Meble Techtrans Elbląg)
   Patryk Abram (Spójnia Wybrzeże Gdańsk)
   Łukasz Kowalczyk (AZS UWM Olsztyn)
   Stanisław Gębala (UKS Kar-Do Gdynia)
   Mateusz Hanis (Pomezania Malbork)
   Król strzelców - Mariusz Babicki (Pomezania Malbork) – 28 bramek.
   
   Drugą rundę elbląscy szczypiorniści rozpoczynają 28 stycznia od meczu z Wolsztyniakiem Wolsztyn. Jest to bardzo ważny mecz, gdyż wygranie go daje jeszcze zespołowi możliwość kontaktu z zespołami, które są wyżej notowane w ligowej tabeli. Elblążanie mają na swoim koncie jedynie sześć punktów i zajmują obecnie przedostatnie miejsce, dlatego każdy zdobyty punkt jest na wagę złota.
   
Anna Dembińska

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Gratulacje - Techtrans
ok_it (2012.01.17)

info

0  
  0
szkoda tylko, że nie było wcześniejszej zapowiedzi tych rozgrywek na waszej stronie !!!
jamess (2012.01.17)

info

0  
  0
Ten w dolnym rzedzie 2 od lewej jaki przystojniak =D
Słoik (2012.01.17)

info

0  
  0