Popłyń z nami w smoczej łodzi

4
14.08.2019
Popłyń z nami w smoczej łodzi
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)
31 sierpnia na rzece Elbląg już po raz szósty odbędą się wyścigi smoczych łodzi. Zapraszamy Czytelników, którzy chcą wystartować w barwach Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl Dobra zabawa gwarantowana!
Wyścigi smoczych łodzi to jeden z najatrakcyjniejszych punktów Elbląskiego Święta Chleba. Co roku na rzece Elbląg o puchary i narody rywalizuje 16 ekip, od kilku edycji wśród nich jest także reprezentacja złożona z pracowników i czytelników portEl.pl. Nie inaczej będzie w tym roku, dlatego już dzisiaj zapraszamy chętnych do startu w naszych barwach. Zgłoszenia (imię, nazwisko, numer telefonu) przyjmujemy do 22 sierpnia do godz. 12 pod adresem mailowym: redakcja@portel.pl (w tytule maila prosimy napisać „smocze łodzie”).
   - Wyścigi smoczych łodzi to amatorska impreza kierowana do wszystkich chętnych osób, zrzeszonych drużyn utworzonych na czas zawodów (grupy nieformalne, zakłady pracy, organizacje pozarządowe, przedstawiciele instytucji i samorządów itd.). Do wyścigów można zgłosić maksymalnie 20 zawodników: załoga powinna składać się z 16-19 osób dorosłych (minimum 16 wiosłujących) i jednego dobosza – informują organizatorzy zawodów:Klub Turystyki Kajakowej PTTK Druzno, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.
   Każdy uczestnik, biorący udział w wyścigach otrzyma kamizelkę ratunkową, dostosowaną do jego wzrostu oraz wagi. Dodatkowo na każdej smoczej łodzi nad bezpieczeństwem będzie czuwał instruktor, który pełnić będzie rolę sternika.
   W Elblągu wyścigi smoczych łodzi po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2014 roku w ramach VI edycji Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Elblągu. Wówczas wystartowało łącznie 11 drużyn w tym m.in. reprezentacje służb mundurowych, elbląskich firm i instytucji. Z roku na rok impreza przyciąga nowe drużyny. W 2018 roku wystartowało łącznie 16 osad. 
   
   
red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Ja już się zapisałem
(2019.08.07)

info

3  
  5
Wczorajszy wyczyn młodego podobno naćpanego idioty jest promocją Elbląga na najbliższy czas. Jest głośno o Elblągu w ogólnopolskich mediach? Jest.
(2019.08.08)
jaki wyczyn ? kogo ? gdzie ? wczorajszy ?
(2019.08.14)
Portel to ostatnio taka lokalna Gazeta Wyborcza, więc wstyd.
JE*AĆ_PIS (2019.08.14)

info

3  
  4