Na bramki przy Krakusa poczekamy

7
03.08.2019
Na bramki przy Krakusa poczekamy
Concordia zremisowala z Lechią Tomaszów Maz. (fot. Anna Dembińska)
Pierwszy punkt w III lidze wywalczyli piłkarze Concordii Elbląg. W inauguracyjnym spotkaniu bezbramkowo zremisowali z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Zobacz zdjęcia.
Z czterema debiutantami w wyjściowym składzie rozpoczęła swój pierwszy mecz po powrocie do III ligi elbląska Concordia. I to, co można powiedzieć po meczu: to pomarańczowo – czarnym brakuje jeszcze zgrania i automatyzmów.
   W pierwszej części meczu to goście byli częściej przy piłce, chociaż... niewiele z tego wynikało. Można było mieć obawy co do postawy Pawła Łakoty, nowego bramkarza Concordii, dla którego najbliższy sezon będzie pierwszym w seniorskiej piłce. Ale 18 – latek nie zawiódł, był pewnym punktem zespołu Łukasza Nadolnego. Inna sprawa, że po Lechistach – trzecim zespole ubiegłego sezonu – można było się spodziewać więcej.
   Najlepszą sytuację do wyprowadzenia Concordii na prowadzenie miał Radosław Lenart, który w 35. minucie spotkania wyszedł na doskonałą pozycję. Niestety nie potrafił jej wykorzystać. Kilka minut wcześniej szybki rajd piłkarza Concordii prawy skrzydłem stworzył zagrożenie, ale wyjście bramkarza Lechii uratowało gości przed poważniejszymi konsekwencjami. Z drugiej strony boiska dobrze radził sobie na bramce Paweł Łakota wspierany przez kolegów z formacji obronnej. Na uwagę zasługuje zwłaszcza interwencja z 30. minuty, kiedy to z trudem, ale obronił strzał Kamila Szymczaka
   W drugiej połowie pomarańczowo – czarni pozbyli się już chyba debiutanckiej tremy i śmielej atakowali bramkę gości. Bez rezultatu. Momentami na boisku królował chaos, czego wyrazem były liczne faule. Ale nawet z rzutów wolnych obie drużyny nie potrafiły zagrozić bramce rywala.
   O zwycięstwie mógł przesądzić kiks Pawła Jakubczyka z Lechii. W doliczonym czasie gry Radosław Lenard dośrodkowywał w pole karne, piłkę przeciął Paweł Jakubczyk i po jego główce piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Mateusza Awdziewicza.
   W następną sobotę pomarańczowo – czarni na własnym boisku podejmują innego beniaminka – zwycięzcę białostockiej IV ligi KS Wasilków.
   
   Concordia Elbląg – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:0
   
   Concordia: Łakota – Maciążek, Pawłowski, Bukacki, Lenart, Kozak, Danowski (58' Skierkowski), Tomczuk (70' M. Pelc), Szawara, Lisiecki (83' Goliasz), Lewandowski
   
   Zobacz tabelę III ligi

   
   
SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Gratuluję Słonikom zdobycia 1 pkt z trudnym rywalem w meczu inaugurującym początek ich zmagań w III lidze, ich rywal jechał ze 100% pewnością wywiezienia pełnej puli. Niestety spotkał ich zawód. Szczególne gratki za grę niezawodnego Lenarta, nowego bramkarza i formacji obrony. Napastnicy niestety zawiedli. Powodzenia w przyszłych meczach
KibicConcordii (2019.08.04)

info

16  
  6
wszyscy do torunia w elblągu tylko olimpia ! ! !
(2019.08.04)

info

10  
  14
W Elblągu tylko Start Elbląg i zakodować to sobie kibole bez kultury, wykształcenia i ogłady osobistej.
Start Elbląg (2019.08.04)

info

4  
  19
Do RYDZYKA jada?
(2019.08.04)

info

5  
  4
Tylko Olimpia
Misio (2019.08.04)

info

7  
  13
Jaki dyrektor klubu to taka drużyna i takie wyniki {lipa}
Kibicka (2019.08.04)

info

2  
  10
kibicka co ty chcez od dyrektora concordii Batorowo pana Burktharda
(2019.08.05)

info

3  
  0