Żołnierze złożą przysięgę na bulwarze

32
08.08.2024
Żołnierze złożą przysięgę na bulwarze
„Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam…” – te słowa wybrzmią już w najbliższą sobotę, 10 sierpnia, na bulwarze Zygmunta Augusta Elblągu. Wypowiedzą je żołnierze Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, którzy ukończyli szkolenie podstawowe w 16. pułku logistycznym. Uroczysty apel rozpocznie się o godz. 9. Zapraszamy elblążan do uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu – informuje pułk.

To nie był obóz harcerski, a ciężkie szkolenie wojskowe. Przez 28 dni kilkudziesięciu ochotników uczyło się żołnierskiego rzemiosła pod okiem instruktorów z 16. Żuławskiego Pułku Logistycznego Obrońców Westerplatte - w warunkach polowych, na strzelnicy, a także podczas wykonywania codziennych obowiązków na terenie kompleksu koszarowego. Elementem kończącym szkolenie podstawowe jest przysięga wojskowa - jedno z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń
   w życiu każdego żołnierza. To nie tylko uroczystość i nie tylko słowa Roty. Przede wszystkim jest to akt ślubowania, wyraz patriotyzmu oraz najwyższego zobowiązania wobec Rzeczypospolitej i jej obywateli.

Uroczystość odbędzie się w sobotę, 10 sierpnia, o godz. 9 na bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu. Elewi będą składali przysięgę na sztandar w obecności żołnierzy 16. pułku logistycznego, a także swoich bliskich.

Zapraszamy mieszkańców Elbląga i regionu do uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu. Będzie również okazja, by z bliska zobaczyć sprzęt wojskowy oraz porozmawiać z żołnierzami o ich służbie.

16. pułk logistyczny w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Co za różnica gdzie. Mało interesujące.
(2024.08.08)
poszli ciągnąć pieniądze do państwówki, zwykłe trybiki w systemie bez ambicji, ciekawe kto będzie na ich emeryturę pracował - chyba państwo dodrukuje
nie masz ambicji czy pasji - i (2024.08.08)
Cały czas propaganda, nic się nie zmieniło. Wojsko? Banda dzieciaków bez pomysłu na życie, liczą tylko na łatwiznę za grube pieniądze ( szeregowy na wstępie 6000 zł). Nic nie potrafią, wręcz nabierają jeszcze większego doświadczenia z nic nierobienia w jednostce. Jeśli chodzi o pokazy sprzętu wojskowego, to też nie galopujmy. W 16 pułku logistycznym kupa złomu stoi do remontu nawet latami. TO NAPRAWDĘ STAN UMYSŁU. Smutne i przykre, ale prawdziwe.
sebx (2024.08.08)
Przecież wojsko, to nie jest instytucja gdzie ludzie garną się z powołania, a po prostu dla pieniędzy. Rynek pracy w Elblągu to totalna porażka, więc nic dziwnego że tylu jest chętnych. Biorą jak leci, żeby żołnierz miał raz w roku, sprawdzian z wfu? To jest jakaś kpina, obstawiam, że ja jako cywil jestem sprawniejszy fizycznie, niż większość szeregowych. Wojsko Polskie to niestety praca, gdzie logika i racjonalne myślenie nie ma miejsca.
Jpis (2024.08.08)
Wczoraj była przysięga ?
(2024.08.08)
Wczoraj byłem na starówce i była przysięga. Ja swoją miałem 1985 roku trochę inna rota ! To odwołanie się tak mi dopomóż bóg uważam za nadużywanie Imienia Boga do każdej okazji jak w sejmie a wiemy jak z ich miłością do bliźniego. W wojsku też są żołnierze o różnej wierze a i często bez wiary i taki narzucony przymus jest obraża Pana Boga.
(2024.08.08)
No i co z tego ?
(2024.08.08)

info

5  
  7
Super wiadomość
(2024.08.08)

info

5  
  5
Zależy dla kogo Dla mnie interesujące.
Emel (2024.08.08)
@sebx - Mało wiesz jesteś laikiem więc nie mądrzyj się.
Emel (2024.08.08)