Zbiórka na rzecz Punktu Pomocy Okresowej w Elblągu

7
30.03.2021
Zbiórka na rzecz Punktu Pomocy Okresowej w Elblągu
Graf. nadesłana
30 marca rozpoczyna się zbiórka na rzecz Punktu Pomocy Okresowej w Elblągu. Akcja potrwa do 26 kwietnia. Jest to zbiórka rzeczowa i pieniężna.

Zbiórka rzeczowa dotyczy środków menstruacyjnych (podpaski, tampony, wkładki higieniczne, kubeczki menstruacyjne). Punkty zbiórki rzeczowej zlokalizowane są w Ratuszu Staromiejskim, Centrum Handlowym Elbląg Ogrody, Jadłodzielni ZBK oraz w Banku Żywności. Zbiórkę można także wesprzeć finansowo za pośrednictwem platformy zrzutka.pl. Organizatorem jest grupa Bez Lipy.

Punkt Pomocy Okresowej to miejsce, w którym elblążanki w kryzysie bezdomności lub w trudnej sytuacji finansowej mogą nieodpłatnie skorzystać ze środków higienicznych w postaci podpasek, tamponów i wkładek. Celem inicjatywy jest walka z ubóstwem menstruacyjnym w Elblągu, tj. z wykluczeniem z udziału w życiu społecznym, spowodowanym trudną sytuacją finansową, doprowadzającą do niemożności zaopatrzenia się w środki higieniczne niezbędne w czasie menstruacji. 

Justyna Cieślik, grupa Bez Lipy

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Świetna sprawa
(2021.03.30)

info

7  
  7
Brawo!
(2021.03.30)

info

8  
  5
Zapewne szybko ktoś wpadnie na tym, że pobiera środki i sprzedaje. made in poland
(2021.03.30)

info

2  
  1
Darmowe podpaski, tampony, środki higieny powinny znajdować się w każdej szkolnej toalecie. Mamy XXI wiek, a o higienę zadbać młodzieży nie potrafimy.
Jjr (2021.03.30)

info

10  
  0
W innych miastach to władze biorą na siebie takie skrzyneczki. ..
(2021.03.30)

info

7  
  0
Po co pracować jak można dostać co raz więcej za darmo
(2021.03.31)

info

2  
  2
Lepiej dać wędkę niż rybę.
Adam J. (2021.04.01)

info

1  
  0