Seniorze, już jutro wybierz Kierunek zdrowie

1
13.05.2019
Seniorze, już jutro wybierz Kierunek zdrowie
Już jutro (14 maja) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach kampanii prozdrowotnej dla seniorów pn. „Kierunek: Zdrowie”. Hasło jutrzejszych zajęć brzmi „Zielono mi” – czyli wszystko na temat leczniczych właściwości ziół. Będą też badania profilaktyczne i degustacje zdrowej żywności.
Jutrzejsze zajęcia poprowadzi franciszkanin ojciec Tomasz Tęgowski – zielarz - fitoterapeuta, który prowadzi Centrum Medycyny Klasztornej "Medicina Monasterialis" przy parafii św. Pawła Apostoła, w którym kontynuowane są bogate tradycje zielarskie słynnego w Elblągu o. Andrzeja Czesława Klimuszki, a także inne tradycje medycyny naturalnej znanej z klasztorów w całym kraju.
   Seniorzy będą jutro mogli również skorzystać z badań profilaktycznych, które wykonywać będą pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu, w tym: z pomiarów ciśnienia, glukozy, wagi ciała i BMI. Będzie również można skorzystać z porad dietetyka i epidemiologa.
   Tradycyjnie już po zajęciach odbędzie się degustacja zdrowej żywności, w tym aromatycznych klopsików z kolendrą i kminem, zielonych naleśników z pastą białego sera, pietruszką, bazylią i słonecznikiem, ryżu parabolicznego z pomidorem i świeżymi ziołami, sałaty zielonej z sosem francuskim, czy lemoniady z cytryną i miętą.
   Spotkanie odbędzie się w godz. 13 – 15 w hali sportowo – widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej 135. Z uwagi na charakter zajęć prosimy o luźny, sportowy ubiór i obuwie.
   
   
   
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

panie Mańkut jesteś pan w wieku dojrzałego seniora, to po co pan zmieniasz swoją twarz / na plakatach / poprzez Photoshopa? Młodość przemija doświadczenie pozostaje i tego się pan trzymaj albo i nie?
wist (2019.05.13)

info

2  
  0