O PCK na rowerze

10
13.08.2025
O PCK na rowerze
Janusz Kobyłka w Elblągu, fot. TB
13 sierpnia Elbląg odwiedził Janusz Kobyłka. Miasto znalazło się na trasie jego rowerowego rajdu promującego Polski Czerwony Krzyż.

- W ubiegłym roku przejechałem dla Polskiego Czerwonego Krzyża dwa tysiące km, w tym roku postanowiłem zrobić rajd na trzy tys. km. Wyjechałem 4 sierpnia z Lublina, dziennie mam do pokonania ok. 100 km. Rajd będzie trwał około 40 dni, bo muszę odliczyć dni świąteczne i wolne. Jadę jako „żywa reklama Polskiego Czerwonego Krzyża” - mówi o inicjatywie Janusz Kobyłka.

Jak podkreśla nasz rozmówca, z ideą PCK chce dotrzeć przede wszystkim do młodych ludzi, zachęcać do wstępowania do wolontariatu etc. Inicjatywa 65-latka nie polega tylko na pokonaniu trasy, ale właśnie na rozmowach. W czasie swoich rowerowych zmagań cyklista zachęcał również do Honorowego Oddawania Krwi. Jak podkreśla, energię do działań otrzymuje od ludzi. Do tego, żeby jeździć na rowerze charytatywnie, został zachęcony przez kolegę, wówczas pracował w szkole jako konserwator. Pierwsze trasy wykonywał m. in. na rzecz chorych dzieci, jeździł też dla Honorowego Krwiodawstwa. Te inicjatywy, jak podkreśla, nie byłyby możliwe bez wsparcia sponsorów.

- Załapałem bakcyla, robię coś, co sprawia mi przyjemność, ale robię też coś bardzo pożytecznego – podkreśla rowerzysta. – Zabawne jest to, że czasem ludzie mówią, że idą oddać krew „dla mnie” No ja nie potrzebuję tej krwi (śmiech), ale ważny jest sam fakt, że idą i chcą ją oddać – podkreśla. - Czy ważny jest dla mnie trening fizyczny? To jest jakieś 30 proc., reszta jest w głowie – mówi o swoich rowerowych zmaganiach świeżo upieczony emeryt. – Jeżeli głowa pracuje dobrze i myśli się pozytywnie, to można swój cel osiągnąć – tłumaczy.

Drogę Janusza Kobyłki można śledzić na jego stronie facebookowej. Dodajmy, że 13 sierpnia Elbląg jest też przystankiem ok. 500-kilometrowej wyprawy rowerowej "Z Żukowa do Augustowa”, promującej bezpieczną jazdę na rowerze i zakładania kasków, przebiegającej m.in. przez trasę Green Velo.

TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

O PCK to Zalewska z PiSu wie najwięcej.
(2025.08.13)

info

6  
  3
Czy ktokolwiek zna choćby jedną instytucje której nie okradli ?
Spisiony naród (2025.08.13)
@Spisiony naród - Nie ma takiej. Dziś wszystko w ich rękach.
(2025.08.13)
Powyżej widać że dyżurne oszołomy zawsze muszą się uaktywnić. Tylko czekają na nowy artykuł. Nie ważne o czym. Ważne żeby upublicznić swój the.... zm.
(2025.08.13)

info

2  
  4
Powyżej widać że dyżurne..... (tu pewne określenie) zawsze muszą się uaktywnić. Tylko czekają na nowy artykuł. Nie ważne o czym. Ważne żeby upublicznić swój..... (tu kolejne, pewne określenie, wiadomo jakie).
(2025.08.13)
Pokazanie faktów to twoim zdaniem, d e b i l i z m? Szanuj komentujących bo sam sobie wystawiasz złe świadectwo.
(2025.08.14)
Już w sobotę 23-08-2025 na dniach chleba będzie w Elblągu Krwiobus! :) kto może niech przyjdzie oddać krew!
Krwiodawca (2025.08.14)

info

0  
  0
Szacun dla Pana Janusza!
(2025.08.14)

info

1  
  0
a wcześniej w innych rękach tych ichniejszych i było tak samo
(2025.08.14)
a miało być inaczej... skoro jest tak samo to po co w ogóle chodzić na wybory skoro jest ciągle tak samo i będzie tak samo...
(2025.08.14)