Elblążanki rozbiły bank z medalami na Ogólnopolskich Eliminacjach do Dance World Cup!

3
31.03.2025
Elblążanki rozbiły bank z medalami na Ogólnopolskich Eliminacjach do Dance World Cup!
Fot. nadesłane
Elbląg może być dumny ze swoich młodych talentów tanecznych. W Ogólnopolskich Eliminacjach do Światowego Finału Konkursu Dance World Cup, które odbyły się 24-25 marca w Krakowie, cztery utalentowane dziewczynki z Elbląga stanęły na podium i zdobyły medale, dając tym samym sygnał, że nasza społeczność nie boi się wielkich scen!

Adrianna Gesek (14 lat), uczennica SP 8, sięgnęła po złoto w tańcu klasycznym, a Antonina Korzeniowska (12 lat), uczennica SP 16, zdobyła dwa złote medale – w tańcu klasycznym oraz neoklasycznym.

Ewa Żyhałko (10 lat), uczennica SP 12 zdobyła złoto w tańcu klasycznym oraz Wyróżnienie Specjalne od Jury za swoją wyjątkową technikę i wyraz artystyczny.

Maja Kurs (10 lat), uczennica SP 16, wytańczyła srebrny medal w tańcu klasycznym, który zapewnił jej miejsce wśród najlepszych.

Wszystkie te wyniki zagwarantowały dziewczynkom upragniony bilet do Światowego Finału Dance World Cup, który odbędzie się w lipcu w Burgos, w Hiszpanii. Sukcesy młodych baletnic to efekt wielu lat ciężkiej pracy, pasji i determinacji. Na co dzień trenują pod okiem pedagoga Aliaksandra Rulkevicha, który z powodzeniem przekazuje im tajniki tańca klasycznego, rozwijając ich talent i technikę.

Te młode artystki nie tylko marzą o wielkiej scenie, ale konsekwentnie do niej dążą. Reprezentują Elbląg z dumą, a ich wyniki w eliminacjach są dowodem na to, że nasze miasto wspiera talenty artystyczne i zapewnia młodym ludziom możliwość rozwijania swoich pasji. Dzięki wsparciu stypendiów artystycznych i organizowanych konkursów, Elbląg staje się miejscem, gdzie talenty mogą się rozwijać, a ich wysiłek i poświęcenie nie idą na marne.

Elblążanki nie boją się wielkich wyzwań, a ich sukcesy są dowodem na to, że z pasją i zaangażowaniem można podbijać światowe sceny taneczne.

inf. nadesłana

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Brawo!
(2025.03.31)

info

11  
  0
niech napiszą lepiej na kogo będą głosowały? na PIS czy PO ?
(2025.03.31)
Wielkie gratulacje, to naprawdę super osiągnięcie. Balet to trudna sztuka, bardzo wymagająca ale i piękna.
(2025.03.31)

info

2  
  0