Dodatkowa pomoc dla mieszkańców podczas mrozów
Ciepła zupa w namiocie na Pl. Słowiańskim
Od dziś do środy w namiocie na Pl. Słowiańskim w godzinach od 14:30 do 16.00 wydawana będzie ciepła zupa. Strażaków w ich działaniach wesprą wolontariusze z Caritas Diecezji Elbląskiej oraz Regionalnego Centrum Wolontariatu. Przypominamy, że w ogrzewanym namiocie przez całą dobę można również skorzystać z kawy i herbaty.
Koksowniki
Mieszkańcy, którzy muszą wyjść z domu w mroźne dni, spacerowicze, przyjezdni, czy osoby w kryzysie bezdomności będą mogły ogrzać się przy koksownikach.
Ustawione one zostaną w następujących lokalizacjach:
ul. Zamkowa/Tamka
Plac Dworcowy – dojście z Al. Grunwaldzkiej w kierunku dworca PKP
ul. Grochowska / Orla / Stawidłowa
Aleja Odrodzenia – plac przed sklepem Jantar
ul. 1 Maja - przy budynku sądu
W dzień targowy koksownik będzie również ustawiony na rynku.
Koksowniki będą rozpalane w godz. 8.00 - 20.00 przez Zarząd Zieleni Miejskiej.
Mobilny autobus
Ogrzać będzie można się także w mobilnym autobusie, który będzie od dziś do środy przemieszczał się po mieście. Dziś będzie można skorzystać z niego w godz. 12.00-21.00. we wtorek i środę natomiast w godz. 8.00-21.00. W autobusie będzie można również odebrać ciepłą odzież typu czapki, szaliki, przekazane w ramach funkcjonującego programu pomocowego #Od serca.
Poniżej lokalizacja i harmonogram poszczególnych przystanków.
2 lutego 2026 r.
3-4 lutego 2026 r.
