Bezpłatne badania w szpitalu wojewódzkim

3
27.09.2024
Bezpłatne badania w szpitalu wojewódzkim
fot. arch. WSZ w Elblągu
W sobotę, 28 września w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu organizowane będą bezpłatne i ogólnodostępne badania oraz działania edukacyjne podnoszące świadomość społeczeństwa o potencjalnych źródłach zagrożeń chorób sercowo-naczyniowych.

 

Każdego roku, w ostatnich dniach września obchodzony jest Światowy Dzień Serca, którego głównym celem jest promocja profilaktyki jako najlepszej oraz najprostszej drogi do zachowania zdrowia, zachęcenie do wykonywania badań diagnostycznych oraz poszerzanie wiedzy o chorobach układu sercowo – naczyniowego. Dołączając do akcji, w holu głównym szpitala prowadzone będą działania profilaktyczne i badania. Wszyscy chętni będą mogli wykonać pomiar: ciśnienia tętniczego, poziomu glikemii, cholesterolu, trójglicerydów oraz kwasu moczowego. Dodatkowo będzie możliwość wykonania analizy składu ciała m. in. ilość tkanki tłuszczowej w organizmie oraz konsultacje z dietetykiem. Statystyki pokazują, że jest to problem ważny i aktualny.

Co roku niemal 75 tys. osób w Polsce doświadcza udaru mózgu, a 80 tys. zawału serca. Z powodu chorób sercowo-naczyniowych umiera w naszym kraju prawie dwukrotnie więcej ludzi niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej, a według Światowej Federacji Serca (WHF - World Heart Federation) w tego powodu umiera ponad 20 milionów osób rocznie. W Polsce choroby układu krążenia odpowiadają za aż 37 proc. zgonów. Pamiętajmy, że dokonując choćby niewielkich zmian w stylu życia, możemy zapobiec aż 80% przedwczesnych zgonów z powodu chorób sercowo-naczyniowych! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego 28 września 2024 r. w godz. 8:30 - 13:30 (hol przy wejściu głównym).

 

Informacja WSZ w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Dlaczego ta informacja została przekazana/opublikowana tak późno??? Kto jest za ten brak informacji odpowiedzialny? Portel. pl czy WSZ w Elblągu?
JanGruen (2024.09.28)
Bezpłatne zarażenie się wirusem Covid
(2024.09.30)

info

0  
  1
@JanGruen - Chyba specjalnie, żeby mało osób przyszło.... Ten szpital to porażka!
ha123 (2024.09.30)