Głównie były to sprawozdania z prac komisji sejmowych, najczęściej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Posłanka Ostrowska wypowiadała się również kilkakrotnie podczas pierwszego czytania rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo bankowe oraz o Narodowym Banku.
Przez cztery lata pracy w parlamencie Małgorzata Ostrowska zgłosiła sześć zapytań, które dotyczyły m.in. nieprawidłowości w działalności powszechnych towarzystw emerytalnych, możliwości wprowadzenia zmiany w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w części dotyczącej wysokości opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Posłanka Ostrowska dała się poznać jako obrończyni wolności prasy. Jedno z zapytań, skierowane w marcu ub. r. przez grupę posłów SLD do ministra skarbu państwa Emila Wąsacza, dotyczyło odmowy kolportażu miesięcznika "Zły" przez RUCH S.A.
Posłowie uważali bowiem, że złamany został art. 3 Prawa prasowego, zakazującego kolporterom odmowy podjętej już sprzedaży tytułu z powodu linii programowej lub treści prezentowanych przez tytuł prasowy. Określili takie działanie, jako "niepokojący przykład działań cenzorskich".
- Czy przedsiębiorstwo RUCH SA zamierza zastosować podobne działania wobec innych tytułów prasowych, co może być uznane za wprowadzenie tylnymi drzwiami instytucji cenzury prasowej? - pytali posłowie SLD.
Minister Wąsacz odpowiedział, że nie jest adresatem pytań i skierował poruszonych posłów do zarządu spółki RUCH S.A.
Małgorzata Ostrowska w bieżących wyborach nie startuje z elbląskiego okręgu wyborczego.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter