Zdenerwował się i uszkodził samoobsługowy odkurzacz

20
03.09.2020
Zdenerwował się i uszkodził samoobsługowy odkurzacz
fot.arch.policji
Pewien 26-latek z Elbląga odpowie teraz za uszkodzenie odkurzacza samoobsługowego. Co więcej, może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ wartość szkody znacznie przekroczyła 500 złotych i traktowane jest to jako przestępstwo.

Sytuacja miała miejsce wczoraj około 20.00 przy ul. Warszawskiej. Tam, w miejscu gdzie ustawiony jest samoobsługowy odkurzacz, mercedesem przyjechała grupa młodych osób. Pasażer auta wysiadł z samochodu i jak wynika z jego relacji wrzucił do automatu 5 zł, aby odkurzyć auto. I tu spotkało go coś czego nie przewidział. Odkurzacz nie włączył się. 26-latek wpadł w furię za sprawa straconych 5 złotych oraz faktu, że nie odkurzy auta. Podwójna strata spowodowała, że puściły mu nerwy i zaczął kopać w milczące urządzenie. Jego 28-letni kolega zaczął go odciągać i uspokajać. Na miejsce wezwano policję. 26-latek przyznał, że pił wcześniej alkohol. Policjantom tłumaczył, że co prawda uderzał w urządzenie, ale myślał, że to je uruchomi.  Wynik badania alkotestem to 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszy teraz zarzut uszkodzenia mienia. Właściciel wycenił szkodę na 8 tysięcy złotych. Za zniszczenie mienia Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
KOZAK 😱😱😱💪💪💪
Waldi Lebski (2020.09.03)

info

6  
  1
Kiedyś, kiedy nie było internetu, tylko rodzina i ewentualnie cała wieś wiedziałaby, że sebuś jest de*ilem. Ot, taki Adam Słodowy na miarę naszych czasów :)
AdamSłodowy (2020.09.03)

info

4  
  1
co za głupota, to właściciel najpierw powinien odpowiadać za kradzież 5 zł. Ciekawe ilu klientów tak obrobił ?
(2020.09.03)
8000zł ?To jakieś kpiny. Nie zdziwię się jak naprawa wyniesie np. 50-100 zł.
(2020.09.03)
Nie wspominając o okradaniu państwa, bo paragonu nie uświadczysz za to. Mnie też irytują automaty "kradnące pieniądze"lub zawieszające się w nich produkty.
(2020.09.03)
Który to odkurzacz ? Wie ktoś ? Nie mam zamiaru tracić tam pieniędzy a sprawę należy nagłośnić żeby nikt nie padł ofiarą oszustwa.
(2020.09.03)

info

13  
  2
Zepsute urządzenie nie jest usprawiedlieniem niszczenia mienia A tak na mrginesie. .. .. Czy na odkurzaczu była kartka z napisem: Odkurzacz nieczynny ?
A_L (2020.09.03)

info

8  
  3
Najwidoczniej problemy psychiczne, kobiety brak, ręka boli od masturbacji, to mu odkurzać loda nie zrobił i dostał wścieklizny.
(2020.09.03)

info

3  
  7
Zgadza sie urzadzenie naciaga na 5zl cklopak stracil czas pieniadze i pewnie uszkodzil noge czy rękę powinien domagac się odszkodowania
(2020.09.03)

info

6  
  2
A za oszustwo właściciel odkurzacza odpowie?
(2020.09.03)

info

7  
  2