Z promilami za kierownicą auta dostawczego

4
02.10.2020
Z promilami za kierownicą auta dostawczego
1,40 promila alkoholu w organizmie miał 51-latek zatrzymany do policyjnej kontroli. 5 innych kierujących odpowie za wykroczenie, ponieważ mieli w organizmie poniżej 0,5 promila alkoholu. Im również zatrzymano prawa jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu zatrzymali 6 kierujących, u których wynik badania na alkohol był pozytywny. 5 z nich zakwalifikowało się na wykroczenie, ponieważ mieli poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. W jednym przypadku wynik był powyżej promila. To 51-letni mężczyzna zatrzymany przed 7.00 rano przy ul. Mazurskiej w Elblągu. Kierował on dostawczym renalt masterem. Dalej już nie pojechał. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem za jazdę po alkoholu. Zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Podnieść dopuszczalny próg do 0,5 promila jak w cywilizowanej Europie i po problemie.
(2020.10.02)

info

12  
  1
Podnieść można tylko kary dla pijących alkohol kierowców !
(2020.10.02)

info

2  
  6
0,5 promila jak w cywilizowanej Europie - Ale nie w Polsce !!! Wtedy byłoby jeszcze więcej i mocniej naprutych mistrzów kierownicy.
(2020.10.05)

info

1  
  0
Polska, zwlaszcza Elblag to kraina dzikusow!!!
uuu,aaa (2020.10.05)

info

0  
  0