Szukały ich sądy, zatrzymali elbląscy kryminalni

7
08.01.2026
Szukały ich sądy, zatrzymali elbląscy kryminalni
Fot. KMP Elbląg
Policjanci kryminalni zajmujący się poszukiwaniami osób ukrywających się przed organami ścigania z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zatrzymali wczoraj trzy osoby poszukiwane przez sądy. Wśród nich była kobieta ścigana aż 14 listami gończymi.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w centrum Elbląga. Policjanci ujęli 43-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez sąd na terenie województwa podlaskiego m.in. za przestępstwa związane z niszczeniem mienia. Mężczyzna najbliższe sześć miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali kolejne dwie osoby – 27-letniego mężczyznę oraz 26-letnią kobietę. Para została ujęta w jednym z mieszkań na terenie Elbląga. Mężczyzna był poszukiwany od dwóch lat na podstawie dwóch listów gończych m.in. za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz kradzieże. Zgodnie z decyzją sądu spędzi w więzieniu rok i 10 miesięcy.

26-letnia kobieta była poszukiwana od trzech lat przez sądy rejonowe w Elblągu oraz Braniewie na podstawie aż 14 listów gończych. Odpowiada m.in. za kradzieże i oszustwa. Najbliższe 4 lata i 4 miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Zatrzymania są efektem systematycznych działań elbląskich kryminalnych ukierunkowanych na ustalanie miejsc pobytu i zatrzymywanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

26-letnia kobieta była poszukiwana od trzech lat przez sądy rejonowe w Elblągu oraz Braniewie na podstawie aż 14 listów gończych. Odpowiada m. in. za kradzieże i oszustwa. Ciekawe byłoby zobaczyć zdjęcie i przeczytać jej dotychczasowy życiorys. 14 listów gończych w tak młodym wieku to spore osiągnięcie i powinno być ostrzeżeniem dla naśladowczyń, jak mozna sobie życie zmarnować, bo nie wierzę, że 4 letnia resocjalizacja w polskim przepełnionym więzieniu ją zmieni.
(2026.01.08)

info

22  
  1
Czyżby, ,łysy " adaś lub łukasz ci z hetmańskiego trupa wyszli na przepustkę lub warunek i prowadzą owocną współpracę z Policją? Jeśli ktoś wie to dajcie znać....
(2026.01.08)

info

4  
  3
Naprawdę grozni przestępcy. Oj psy, psy weźcie sie do roboty i udzielajcie należycie pierwszej pomocy.
(2026.01.08)

info

2  
  13
Tak tu jest problem bo areszt za darmo nie jest krzywdą dla uciekających, dadzą jeść i spać ! Co do tematu czy się zmienią to 97% tak ale na gorsze !
(2026.01.08)

info

8  
  0
Lokalni watażkowie ujęci; -)
(2026.01.08)

info

1  
  0
Dobrze przeczytać, że policja wykazała się pracą. Tyle lat poszukiwano tych ludzi i spokojnie sobie chodzili mając gdzieś łamanie prawa.
(2026.01.09)

info

2  
  1
Prędzej patologia się pokłuciła l doniosła sama na siebie.. A przy okazji jeśli ktoś widział Szymona Sz. to dajcie znać. Wisi mi i innym dużą kasę. Podobno znowu jakąś k.. Znalazł i ma gdzie mueszkać w Elblągu. Jakiś namiar?
(2026.01.09)

info

1  
  1