Policjanci uratowali sarnę z pułapki kłusownika

9
19.01.2016
Policjanci uratowali sarnę z pułapki kłusownika
Zabezpieczone przez policjantów wnyki kłusownicze, fot. Policja
Funkcjonariusze prewencji interweniowali wczoraj (18 stycznia) na ulicy Skrzydlatej w Elblągu. Tam znaleźli uwięzioną w stalowe wnyki sarnę. Zwierzę na szczęście nie odniosło żadnych obrażeń i mundurowi mogli je uwolnić. Sprawą zajmują się teraz policjanci kryminalni.

Zdarzenie miało miejsce około godz. 16 na ulicy Skrzydlatej w Elblągu (kilkaset metrów od wiaduktu drogi nr 7). Szamoczące się w śniegu zwierzę zauważył mężczyzna spacerujący z psem. To on powiadomił policję. Po kilku minutach na miejscu był już patrol, a policjanci obejrzeli sarnę pod względem ewentualnych obrażeń. Na szczęście takowych nie było i po przecięciu stalowych wnyków sarna cała i zdrowa pobiegła do lasu. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadka. Dalej sprawę przekazali swoim kolegom z pionu kryminalnego, których zadaniem jest teraz ustalić i zatrzymać kłusownika. Za kłusownictwo grozi kara do 2 lat więzienia i kilkutysięczne kary finansowe za zabicie zwierzęcia.

Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

No to mamy aferę kryminalną na całego
(2016.01.19)

info

5  
  4
Co za perfidne kłamstwo ! To przechodzień z psem uratował sarne bo zadzwonił na 112 a wezwani na miejsce funkcjonariusze wyplątali zwierzaka. Jak łatwo im przychodzi zawłaszczanie sobie sukcesów.
(2016.01.19)
Przeczytaj tekst ze zrozumieniem, pomyśl jak możesz, zastanów się i wtedy komentuj. Wyraźnie przecież jest napisane kto zwierzę znalazł. A twój bełkot gimbazy jest beznadziejny. .. ..
(2016.01.19)
przeczytaj chociaż pewnie nie zrozumiesz że zwierzę znalazł pan z psem który powiadomił policje matole
(2016.01.19)

info

4  
  1
do jełopa co pisze kto znalazł, wyryj w zakutym łbie i przemiel kilka razy : "Szamoczące się w śniegu zwierzę zauważył mężczyzna spacerujący z psem. To on powiadomił policję. "
czytacz (2016.01.19)

info

5  
  1
Brawo dla Pana ktory nie jest obojetny na cierpienie zwierzat! Brawo dla "wladzy " ze nie zamietli pod dywan !! Brawo tepic kluskownikow, oby oni tak konali jak te zwierzeta !!!!!
sarenkaelblaska (2016.01.19)

info

5  
  1
To na pekinie baz obiadu
(2016.01.19)

info

1  
  0
Wszystko ok. , tylko gdzie na skrzydlatej lub w pobliżu jest las do którego pobiegła sarna.
(2016.01.19)
Pobiegła w Bory Tucholskie
(2016.01.20)