Podsumowanie weekendu: Bez wypadków, więcej kontroli i zdecydowane działania policji
Podczas działań skontrolowano 220 pojazdów i wylegitymowano 234 osoby. Mundurowi nałożyli 104 mandaty, w 41 przypadkach zastosowali pouczenia, a wobec 22 kierowców skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali także jednego kierującego, który prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień.
Równie intensywnie pracowali policjanci prewencji, którzy interweniowali 135 razy, wylegitymowali 273 osoby, nałożyli 22 mandaty i pouczyli 87 osób. W trakcie działań zatrzymano 2 osoby poszukiwane oraz 3 osoby na gorącym uczynku przestępstwa. Do wytrzeźwienia przewieziono 4 osoby. Funkcjonariusze skontrolowali również 49 pojazdów.
Podczas weekendowych imprez sportowych i kulturalnych w regionie policjanci nie odnotowali żadnych poważnych incydentów zakłócających porządek publiczny.
Policjanci przypominają o ostrożności na drogach i przestrzeganiu przepisów, zwłaszcza w okresie letnich wyjazdów, gdy ruch na drogach jest wzmożony. Nawet drobne wykroczenia mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, dlatego apelujemy o odpowiedzialną i rozważną jazdę.