Braniewo: Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe

7
17.09.2020
Braniewo: Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe
Fot arch. KMP w Elblągu
Trzech mężczyzn w wieku od 18 do 37 lat odpowie za przestępstwa narkotykowe. Braniewscy policjanci w przeciągu ostatnich dni interweniowali wobec podejrzanych w związku z posiadaniem przez nich marihuany, amfetaminy czy ecstasy. Teraz nie unikną już odpowiedzialności.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w miniony piątek (11 września). Po godz. 22 patrol prewencji na jednej z braniewskiej ulic zwrócił uwagę na rowerzystę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Mężczyzna porzucił rower i kontynuował ucieczkę pieszo, jednak bezskutecznie, bo po chwili zatrzymali go policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy 37-latku marihuanę, a z miejsca interwencji doprowadzili go do komendy, w której dzień później usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Nie było to jednak ostatnie spotkanie policjantów z 37-latkiem. W poniedziałek (14 września) funkcjonariusze ponownie interweniowali wobec mężczyzny. Tym razem posiadał przy sobie amfetaminę.

W niedzielę (13 września) policjanci przystąpili do wylegitymowania 18-latka na terenie Braniewa. Mundurowi zabezpieczyli należące do mężczyzny narkotyki: marihuanę, amfetaminę oraz tabletki ecstasy. We wtorek podejrzany usłyszał dwa zarzuty za posiadanie narkotyków.

W poniedziałek (14 września) ok. godz. 19 policjanci interweniowali wobec innego 18-latka na terenie gminy Braniewo. W trakcie legitymowania młody mężczyzna unikał kontaktu wzrokowego z policjantami, zachowywał się nerwowo. Po chwili funkcjonariusze poznali powód jego reakcji – nastolatek miał przy sobie amfetaminę.

Teraz mężczyźni odpowiedzą przez sądem za popełnione przestępstwa. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Ale jazda w tym Braniewie.
Masakra . (2020.09.17)

info

2  
  0
Za handel narkotykami powinna byc kara smierci
(2020.09.18)
Dobry tekst - unikał kontaktu wzrokowego. Czyli rozumiem jak mnie będą legitymować to mam sie patrzyć w oczy pięknych policjantów. .. .
Tralala (2020.09.18)
@Tralala - Jak policjant chce uniknąć narkotestu to tak.
(2020.09.18)
@Tralala - W kwestii gustu piękne mogą być tylko policjantki.
(2020.09.18)
Powiedz to to chłopakom we wszystkich kryminałach że to źle że handlowali i kradli bo kiedyś nie mieli na hleb dziś mają jaguary
ElEm (2020.09.20)
Alkohol to też narkotyk.
Stefan Baryka (2020.09.21)