O przekopie w Brukseli

17
26.04.2016
O przekopie w Brukseli
Tak ma wyglądać miejsce przekopu (fot. materiały Urzędu Morskiego w Gdyni)
W ciągu dwóch lub trzech miesięcy Polska prześle do Komisji Europejskiej odpowiedzi dotyczące wpływu planowanego przekopu przez Mierzeję Wiślaną na środowisko naturalne - zapowiedział wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Krzysztof Kozłowski. Informuje o tym Portal Samorządowy. 
Jak można przeczytać na stronie Portalu Samorządowego: "Kozłowski spotkał się w poniedziałek w Brukseli z szefem gabinetu unijnej komisarz transportu Violety Bulc. Jak powiedział, przekonywał, że budowa przekopu przez Mierzeję Wiślaną to "bardzo ważne, strategiczne wydarzenie dla Polski, a również dla całej UE".
   "Przekop przez Mierzeję Wiślaną umożliwi rozwój portu w Elblągu oraz będzie spełniał cele o charakterze strategicznym, związane z obronnością i bezpieczeństwem państwa polskiego w północno-zachodniej części kraju" - powiedział Kozłowski.
   Dodał, że obecnie port w Elblągu jest w stanie przeładować rocznie ok. 330 tys. ton ładunku, zaś istniejąca infrastruktura pozwala na przeładunek 1 mln ton towarów, ale do tego potrzebny jest przekop przez Mierzeję, który "otworzy ten port na świat". 
   Dalej Portal Samorządowy informuje, że "Kozłowski zapowiedział, że w ciągu kilku miesięcy polski rząd odpowie na dodatkowe pytania KE związane z oddziaływaniem planowanej inwestycji na środowisko. Chodzi przede wszystkim o spełnianie wymogów dyrektyw dotyczących ochrony siedlisk przyrodniczych oraz dzikiego ptactwa.
   "W ciągu dwóch, trzech miesięcy przygotujemy bardzo rzetelne i rzeczowe odpowiedzi, tak, aby już w sposób niebudzący wątpliwości przekonać KE do naszej idei i do naszego programu" - powiedział wiceminister.
   O przekopanie Mierzei Wiślanej i utworzenie kanału żeglugowego od lat zabiegają samorządowcy z Warmii i Mazur, szczególnie władze Elbląga. Przeciwni są mieszkańcy Krynicy Morskiej, a także ekolodzy, wskazujący na potrzebę ochrony cennych siedlisk". 
   
   źródło: portalsamorzadowy.pl
,

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Tak trzymać bardzo się cieszę.
(2016.04.26)

info

24  
  4
No tak Krynica jak zwykle płacze.Moze wkoncu należy im się utemperowanie nosa zwłaszcza za ceny w sezonie letnim które są nastawione typowo dla krawaciarzy a taki zwykły Kowalski to co? Może sobie palcem po mapie pojechać
On34 (2016.04.26)
niech zatrudnia uchodzcow lopatami w tydzien i po sprawie
(2016.04.26)

info

15  
  4
wreszcie cos sie ruszyło, a za POpaprancow ucinali sprawie łeb
chryniu (2016.04.26)

info

24  
  6
zapraszam cie do siebie. 30-35zł/nocleg. podaj swój numer i masz normalna stawke i przyzwoite warunki. wieczorem zrobimy flaszke i grilla. blisko zalewu
doON34 (2016.04.26)

info

12  
  6
to znowu europosłowie z PO będą przeciwni jak z autostradą ViaCarpatia ?! Ci ludzie z zawiści gotowi są spalić cały kraj by tylko zrobić na złość PiSowi !
(2016.04.26)
Tylko Międzymorze. To szansa dla krajów nowounijnych. Plus viakarpatia i kanał.
(2016.04.26)

info

12  
  1
Niech Krynica zacznie dbać o porządek u siebie, odpowiednią ilość śmietników i sprzątanie plaży po brudasach.
szekla (2016.04.26)

info

16  
  0
unia od poczatku mianowala polske murzynem europy. mamy byc tania sila robocza tej calej uni. mamy tyrac na dobro niemcow, francuzow i reszte sitwy. nie podoba im sie to ze polska chce byc niezalezna. dlatego wysylaja armie zdrajcow i volksdojczow w postaci PO, Nowoczesna ktore maja zamykac polskie zaklady i blokowac rozwoj gospodarczy polski. PO odwalila juz kawal roboty w tej kwesti.
ursus (2016.04.27)

info

7  
  4
Międzymorze to szansa na przetrwanie kryzysu. Stara UE to juz trup.
(2016.04.27)