Podyskutują o przyszłości elbląskich studiów

9
30.09.2014
Podyskutują o przyszłości elbląskich studiów
(fot. archiwum portEl.pl)
Jaka przyszłość czeka elbląskie uczelnie wyższe? Co zrobić, by w Elblągu nie ubywało studentów, jakie kierunki warto otwierać? Te i wiele innych pytań padnie podczas debaty, która odbędzie się 2 października w Elbląskim Parku Technologicznym. Do udziału w spotkaniu organizatorzy zaprosili między innymi władze elbląskich uczelni, przedstawicieli władz miasta i przedsiębiorców.
- Pomysł na debatę podsunął nam jeden z mieszkańców, który wystosował do mediów list na temat braku w Elblągu bezpłatnych dziennych studiów magisterskich. Wzbudził on wiele dyskusji i komentarzy, dlatego postanowiliśmy zorganizować spotkanie, by porozmawiać o przyszłości elbląskiego szkolnictwa wyższego – mówi Paweł Lulewicz, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego, organizatora debaty. - Ta tematyka jest szczególnie nam bliska, bo EPT zależy na harmonijnej współpracy środowiska naukowego, samorządu i biznesu.
   Debata odbędzie się w EPT w czwartek, 2 października o godz. 11. Do udziału w dyskusji organizatorzy zaprosili władze elbląskich uczelni, dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, przedstawicieli władz miasta i przedsiębiorców. Jak zatrzymać spadek studentów w mieście? Czy warto wprowadzać bezpłatne studia magisterskie? Jakie kierunki warto otwierać? - to tylko niektóre z pytań, na które mamy nadzieję padnie konkretna odpowiedź.
   
Patronat nad tym wydarzeniem objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Elbląskie uczelnie, nie rozpoznawalne poza Elblągiem. Polskie uczelnie nie rozpoznawalne poza Polska. Taka przyszłość, robi sie je dla papieru i nic wiecej.
(2014.09.30)

info

3  
  3
Połowicznie nie zgodzę się z przedmówcą. Są wartościowe uczelnie w Polsce, niestety nie w E-gu.
(2014.09.30)

info

6  
  2
Ostatnio dowiedziałem się, że np. na elbląskim EUH jeden wykładowca przerabia ze studentami kilka przedmiotów, właściwie większość. Chodzi o panią Gronostaj. Z perspektywy studenta sytuacja okropna, nudna, demotywująca. Pytając o poziom takiej nauki, chyba kiepsko, bo nikt nie zna się na wszystkim, a jeżeli już to tylko po łebkach. Warto omówić takie merytoryczne niuanse. Jak zatrzymać spadek studentów w mieście, no proste, nie robić takich głupot. Jeden wykładowca bierze wszystkie godziny na siebie, a potem z bloku 6-godzinnego ze zmęczenia robi 3-godzinny, aby odpękać i wziąć pieniądze. A student nienauczony i chce się uczyć lepiej w innym mieście. dzisiaj młodzi są głodni kompetencji, i to dobrze.
(2014.09.30)

info

8  
  0
MI brakuje w Elblągu współczesnych kierunków na magisterce. Chciałabym studiować coś związanego z branżą internetową. Może być to sprzedaż, [ecommerce], SEO, ewentualnie jakiś multimedialny kierunek, czy project manager. Elbląg chwali sie studiami ale jakimi???? głównie dla osób pracujących w urzędach, policji, czy pielęrniarstwo. SLABO
(2014.09.30)

info

4  
  2
ja ostatnio szukałam studiów o profilu biznesowym np. psychologia biznesu najbliższe w Gdańsku, do kwoty czesnego za studnia skalkulowałam koszty dojazdów ewntualnych noclegów bo zajecia 8-21,więc nie będzie chciałao się wracać i niestety zrezygnowałam. Elbląskie uczelnie nie mają żadnej przyszłości w kształceniu młodych ludzi a także tych dojrzałych np. przedsiębiorców chcących powyższac swoje kwalifkacje. To przykre, że ne ma ani jednej uczelni, która moglibyśmy się pochwalić :(
Agentka77 (2014.09.30)

info

4  
  0
W Elblągu jest bardzo dużo studentów studiów pedagogicznych. Dlaczego by nie otworzyć studiów II stopnia z zakresu Pedagogiki? Owszem są takie, ale tylko w EUHE, a czesne kosztuje tyle samo co na UG w Gdańsku. Lepiej więc wybrać Gdańsk, tyle że dochodzą koszty dojazdów i ew. utrzymania/jedzenia (nawet jeśli chodzi o same weekendy). No i czas dojazdu/powrotu. Dlaczego PWSZ nie zaoferuje np. Pedagogki specjalnej II stopnia, który jest tak oblegany na UG co roku przez absolwentów Pedagogiki z Elbląga? UG mogłoby również otworzyć filię w Elblągu, bo czemu nie? Skorzystałoby na tym wielu studentow i uczelnia. Nie tylko kierunkow pedagogicznych.
chrumcia (2014.09.30)

info

4  
  0
Praca człowieka z wyższym wykształceniem ściśle wiąże się z uczelnią jaką ukończył. W Polsce na rynku pracy liczy się zaledwie kilka uczelni i w śród nich nie ma żadnej Elbląskiej. Produkują one wykształconych bezrobotnych.
(2014.10.02)

info

0  
  0
,, brak bezpłatnych studiów magisterskich''. .. .a jakie chocby płatne są ??? powiedzcie bo nie wiem
(2014.10.02)

info

1  
  0
cytat z A. Andrusa: nie wystarczy mieć wykształcenie wyższe, trzeba mieć jeszcze podstawowe. Genialne to jest.
(2014.10.16)

info

0  
  0