Wystawa skąpana w słońcu

5
20.10.2011
Wystawa skąpana w słońcu
Ciepła, wakacyjna wystawa jesienną porą zagościła w murach Galerii EL (fot. WS)
Chwile beztroskiej, dziecięcej zabawy, piaszczyste plaże, amatorzy kąpieli brodzą leniwie w wodzie, a zakochani ukrywają się przed wścibskimi spojrzeniami za parawanami bądź w zaciszu wydm. Takie obrazy cieszą oko i rozgrzewają, szczególnie w chłodne, jesienne dni. Dziś (20 października) w Galerii EL otwarta została wystawa malarstwa Julity Malinowskiej. Zobacz fotoreportaż.
Tematyka prac: plażowo-urlopowa, ciepła, radosna, choć nie pozbawiona refleksji nad tym, co przemija. A przemija wszystko - dzieciństwo, młodość, czas beztroskiej zabawy czy wakacyjna miłośś. W obrazach Julity Malinowskiej można też odczytać kontrasty – bezkres morza czy błękitu nieba a małość człowieka.
   Artystka uwielbia podróże i to właśnie z nich czerpie inspiracje do swoich prac.
   Lubi spędzać czas na plaży, po to, by obserwować ludzi, relacje, które ich łączą. I to przenosi na płótno.
   - Początkowo myślałam, że będę rejestrowała obrazki z podróży, a później je malowała. To nie do końca okazało się trafionym pomysłem – przyznała podczas dzisiejszego wernisażu Julita Malinowska. – W ostatnich moich pracach przestrzeń jest całkowicie wymyślona na potrzeby obrazu i nastroju, który próbuję stworzyć.
   Prezentowane obrazy są mniejszego i większego formatu.
   - Większe to część pracy doktorskiej, do której Julita przygotowuje się na krakowskiej ASP – wyjaśnił Jarosław Denisiuk, dyrektor Galerii EL. – Mniejsze pokazują jej warsztat.
   Wystawa malarstwa Julity Malinowskiej będzie czynna do 4 grudnia.
   [fotoc]
   
   Julita Malinowska (ur. 1979 r.) uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w 2005 roku. Ponadto studiowała na Uniwersytecie w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii i na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stypendystka Fundacji Pro Artibus w Finlandii. W 2006 roku otrzymała stypendium Twórcze Miasta Krakowa. W 2005 roku zajęła II miejsce w konkursie Samsung Art Master. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą (m.in. w Hiszpanii, USA, Austrii, Ukrainie czy Finlandii).
   
A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Pierwsza fajna i udana wystawa po remoncie galerii El.
(2011.10.20)

info

0  
  0
Wystawa Rewelacyjna, warto zabrać do domu takie fajne emocje. ..
(2011.10.21)

info

0  
  0
ja tam wole nic nie zabierac niz 'emocje' wykrzesane z tych płócideł
(2011.10.21)

info

0  
  0
mi sie nie podoba bo po prostu nie lubie takiej sztuki, ale fajnie ze cos sie dzieje i szanuje; ) pozdrawiam
trana (2011.10.21)

info

0  
  0
doktrat z malarstwa - to prawdzimy polski wynalazek. nasz rodzimy wklad do dzedzictwa nauki swiatowej
buhahaha (2011.10.22)

info

0  
  0