Wiosenny koncert w bibliotece

17.03.2025
Wiosenny koncert w bibliotece
fot. arch. Biblioteki Elbląskiej
Biblioteka Elbląska wraz ze Szkołą Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku zapraszają w piątek, 21 marca, o godz. 17:00 do sali „U św. Ducha” na koncert skrzypcowy w wykonaniu Pawła Szczypiorskiego, ucznia 12. klasy Ogólnokształcącej, dyplomanta w klasie skrzypiec Anny Mazur. Wstęp wolny.

Pawłowi Szczypiorskiemu przy fortepianie akompaniować będzie Amelia Pękała.

Program koncertu:

  • Jan Sebastian Bach – Allemande i Gigue z II Partity d-moll na skrzypce solo
  • Niccolo Paganini – Kaprys op.1 nr 14
  • Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert skrzypcowy G – dur nr 3 KV 216
  • Ludwik von Beethoven – Sonata na fortepian i skrzypce F – dur op.24 „Wiosenna”
  • Henryk Wieniawski – Polonez koncertowy D-dur op.4

Więcej informacji: Biblioteka Literacka, tel. (55) 625 60 17

Informacja Biblioteki Elbląskiej

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter