Tworzą z pasją. Zobacz!

10
13.06.2012
Tworzą z pasją. Zobacz!
Prace uczniów Liceum Plastycznego budzą zainteresowanie widzów (fot. AD)
Kolorowe obrazy, ascetyczne rysunki, intrygujące, geometryczne formy wykonane z papieru – głównie białego i czarnego, Typostwory, które „wyglądają” z liter, a także grafiki, fotografie, projekty reklamowe. W Centrum Spotkań Europejskich Światowid można oglądać prace uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Zobacz fotoreportaż.
Wczoraj (12 czerwca) w Światowidzie otwarta została czwarta już wystawa prac uczniów Plastyka. Szkoła, choć ma krótką historię, może poszczycić się zdolnymi uczniami, którzy mają głowy pełne pomysłów i twórczy zapał. Tym razem młodzi prezentują swoje prace, które powstały w kończącym się właśnie roku szkolnym.
   - Cieszmy się, że prace, które powstawały w zaciszu gabinetów i pracowni dziś ujrzały światło dzienne i zostaną poddane ocenie widzów – mówił podczas wernisażu dyrektor CSE Światowid Antoni Czyżyk.
   - Ta wystawa to dla mnie podwójna przyjemność – dodała Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym – Po pierwsze – zupełnie nie wiedziałam, co tutaj, na tej wystawie, zostanie zaprezentowane. Jestem zaskoczona ilością prac i ich różnorodnością.
   I faktycznie ilość prac jest imponująca. Na wszystkich kondygnacjach Światowida oraz w Galerii Nobilis można zobaczyć to, co powstawało w roku szkolnym 2011/2012 w pracowniach rysunku i malarstwa, rzeźby, podstaw projektowania i kompozycji, reklamy wizualnej, technik graficznych, podstaw projektowania i filmu. [fotor]
   Soczystymi kolorami imponują obrazy, zachwyca wprawna kreska rysowników (dla ciekawskich -pozowanie młodemu artyście nie jest łatwe – wymaga dużej cierpliwości, bo może trwać nawet 10 godzin, z przerwami oczywiście), intrygują papierowe, drewniane, a także wykonane z innych materiałów formy przestrzenne. Ciekawe spojrzenie na świat prezentują fotograficy, a twórcze i nowoczesne myślenie widać w projektach reklamowych.
   - Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mocno dbają o wysoki poziom prac, ich artystyczny wymiar, zachowanie estetyki, ale przede wszystkim o kreatywność. A tego naszej młodzieży nie brakuje – zaznaczyła Dominika Lewicka-Klucznik, nauczycielka w Plastyku.
   O przyszłość swoich uczniów spokojna jest Aleksandra Matulewicz, która w szkole uczy rysunku i malarstwa.
   - Dobry malarz zawsze znajdzie pracę. Ze znalezieniem zatrudnienia nie będą mieli także problemu graficy, twórcy reklam – mówiła.
   - Po drugie – kontynuowała swoją myśl dyrektor Brinkiewicz - od dziś możemy oglądać prace, które zwyciężyły w konkursie fotograficznym „Kolor” edycja 1. „Czerwony”.
   W holu głównym, przy wejściu do teatru, można podziwiać zdjęcia m.in. Magdaleny Jegier z Gimnazjum Sportowego w Nowym Dworze Gdańskim (I miejsce), Patrycji Komorowskiej z Zespołu Szkół w Sztutowie (II miejsce), Dominika Stecia z Zespołu Szkół w Białce k/Radzynia Podlaskiego.
   
A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Super, że mamy taką szkołę. Gratulacje dla uczniów.
(2012.06.13)

info

0  
  0
A ta Pani to sobie ręke wącha
sk8`s gr8 (2012.06.15)

info

0  
  0
tak
pani ze zdjecia (2012.06.15)

info

0  
  0
A dlaczego ?
(2012.06.16)

info

0  
  0
taki ma fetysz :)
(2012.06.16)

info

0  
  0
fetysz to IQ komentujących. .. biedne niedorozwinięte dzieci neo; )
ex-Wyborca (2012.06.16)

info

0  
  0
hehehe a ja ta pani a chyba znam ona jest pielegniarką na oddziale ortopedycznym bardzo fajna i miła babka oby było takich wiecej :)
(2012.06.16)

info

0  
  0
szczere gratulacje za osiągnięcia uczniom i pedagogom życzę dalszych sukcesów
(2012.06.17)

info

0  
  0
jak miło o Liceum Plastycznym wciąż się, ,mówi" to wspaniała szkoła i profesjonalna kadra brawo tak trzymać
(2012.06.17)

info

0  
  0
jak miło o Liceum Plastycznym wciąż się, ,mówi" to wspaniała szkoła i profesjonalna kadra brawo tak trzymać
(2012.06.17)

info

0  
  0