Svavar Knútur - z Islandii do Elbląga

3
31.07.2025
Svavar Knútur - z Islandii do Elbląga
Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zaprasza na koncert w cyklu Miasto.Gramy III. W niedzielę, 3 sierpnia, o godz. 19 w "Kamieniczkach Elbląskich" wystąpi ikona muzyki islandzkiej - Svavar Knútur! Wstęp wolny.

Ten przedstawiciel wyspy gejzerów, wulkanów i wodospadów przybył w ramach letniego europejskiego tournee. Jeśli chcecie poznać tradycyjne pieśni tej magicznej wyspy i zobaczyć świetnego komika zarazem, zajrzyjcie na jego koncert! Na Islandii muzykę Svavara dziennikarze opisują jako „pop trolli i folk fiordów". Sprawdźcie, co się za tym kryje.
   Svavar Knútur był już w Polsce. Publiczność płakała... ze śmiechu i zasłuchiwała się uważnie w jego muzykę. To komik i songwriter jednocześnie. Artysta wykonuje autorskie utwory po angielsku i islandzku, akompaniując sobie na gitarze i ukulele. To głównie spokojne, kameralne piosenki opowiadające o bólu, nadziei i radości.
   Svavar nurkuje w mętne wody ludzkiej kondycji. Jeśli cenisz muzykę Nicka Drake'a, Willa Oldhama (Bonnie „Prince" Billy), Nicka Cave'a i Krisa Kristoffersona, polubisz też twórczość Svavara. Artysta ma też „drugą twarz" – jest świetnym komikiem! Svavar znany jest z grupy Hraun, z którą utworem „Astarsaga ur fjollunum" podbił międzynarodowy konkurs BBC World Service występując dla milionów widzów i słuchaczy na całym świecie.
   W dorobku Svavara jest pięć solowych albumów. Płyty otrzymały entuzjastyczne recenzje w islandzkiej (ale też niemieckiej i brytyjskiej) prasie muzycznej. Były wielkim hitem na Islandii. Jednak po wcześniejszych wizytach Islandczyka w naszym kraju wiemy jedno: o nim nie warto pisać – trzeba go zobaczyć na żywo!
   Jego koncert wyśle Cię do piekła i z powrotem a podczas tej podróży będziesz się... śmiać!

 

Svavar Knútur

3 sierpnia 2025 godz. 19:00

Kamieniczki Elbląskie - ul. Św. Ducha 3-4 (siedziba Departamentu Kultury i Organizacji Imprez, obok biblioteki Elbląskiej).

WSTĘP WOLNY
   
   Koncert realizowany jest w ramach projektu Miasto.Gramy III finansowanego ze środków Samorządu Miasta Elbląg

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

"Svavar nurkuje w mętne wody ludzkiej kondycji" !!! Do Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest? przenikają chyba członkowie Stowarzyszenia ALTERNATYWNI !!! Przecież to CZYSTA POEZJA!!!!
(2025.08.01)

info

0  
  0
Zapomniałem się podpisać - stefek!
unużany w oparach poezji stef (2025.08.01)

info

0  
  0
Bardzo mi się podobał występ Svavar, miły i pozytywny człowiek, mimo, że tematy nie zawsze lekkie, cieszę się, że zawitał do Elbląga, pozdrawiam. Pozdrawiam również Agatę, która przywitała mnie na schodach.
(2025.08.03)

info

0  
  0