Razem uczcimy magię słowa pisanego!
Podczas tegorocznego Festiwalu "Wielorzecze" będziemy mieli przyjemność gościć wybitnych pisarzy, poetów oraz innych twórców literatury, którzy podzielą się swoimi historiami, doświadczeniami i inspiracjami.
Gośćmi spotkań autorskich będą w tym roku: ks. Mirosław Maliński, Elżbieta Isakiewicz, Jarosław Mikołajewski, Przemek Rudzki i Jakobe Mansztajn. Publiczność, jak co roku, będzie miała okazję poznać ich historie i zadawać pytania o tworzenie literatury i nie tylko! Za każdym razem to idealna okazja do rozmowy z ulubionymi pisarzami. Dla tych, którzy sami marzą o napisaniu własnej powieści, wiersza czy opowiadania, warsztaty literackie będą idealnym miejscem. Pod kątem interpretacji twórczości poprowadzi je prof. Stanisław Górka. Ci, którzy mają za sobą studia filologiczne w Elblągu lub Gdańsku będą mogli spotkać się z innym mistrzem analizy i interpretacji – prof. Feliksem Tomaszewskim. Rok polskiej noblistki, Wisławy Szymborskiej, zainspirował nas do zorganizowania panelu poświęconego jej twórczości z udziałem Marty Fox i Mirki Szychowiak, a do poprowadzenia rozmowy zaprosiliśmy znaną z internetu, słynną Babę od polskiego.
Ci, którzy piszą i nie wstydzą się, by teksty „z szuflady” ujrzały światło dzienne, będą mogli zmierzyć się z innymi rywalami podczas Turnieju Jednego Wiersza i Slamu poetyckiego, a ostatniego dnia Festiwalu poznamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego. Oczywiście na zwycięzców czekają nagrody!
Nasz Festiwal to nie tylko literatura, ale również muzyka. Wieczory będą rozbrzmiewały wspaniałymi dźwiękami, które podkreślą klimat wydarzenia.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!
Program jest dostępny tutaj.
Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl