Poplenerowe cuda

10
20.08.2010
Poplenerowe cuda
fot. Anna Dembińska
Artyści z całej Polski spotkali się w nadzalewowej miejscowości, by wymienić się doświadczeniami i twórczo spędzić czas. Owoce ich pracy można zobaczyć w Galerii Nobilis w Światowidzie. Zobacz fotoreportaż.
Lepienie, malowanie i tworzenie grafik – tak można podsumować wakacyjny plener w Kadynach, wiosce sztuki.
   – Co roku staramy się, aby ten plener wzbogacać o różne atrakcje artystyczne. W tym roku nawiązywaliśmy do nocy sobótkowych. Było palenie ognisk, puszczanie wianków na wodzie – wspomina Magdalena Czarnecka, autorka projektu.
   Nowością podczas tegorocznego pleneru były drzewo- oraz linoryty. Efekty pracy artystów są zadziwiające. Przeważają prace malarskie, jednak nie brakuje grafiki, rzeźby, garncarstwa, a także batiku, który doskonale sprawdził się jako forma plenerowa.
   Przyglądając się niektórym pracom, da się zauważyć motywy ściśle związane z historią Polski, głównie odwołania do bitwy pod Grunwaldem.
   W nadzalewowych spotkaniach udział wzięli artyści z całego kraju, jednak nie dotarli na poplenerowy wernisaż. Lokalne artystki na szczęście dopisały. Każdej z nich, w ramach podziękowań za uczestnictwo, wręczono kwiatka.
   – Na plenerze w Kadynach byłam pierwszy raz. Było to rozszerzenie mojej twórczej działalności i bardzo się cieszę, że pojechałam. Specjalizuje się w rzeźbie, jednak podczas pleneru malowałam. Czas spędzony w Kadynach wspominam wspaniale – mówi uczestniczka pleneru Patrycja Pieprzak.
   Czwarta edycja programu „Kadyny – wioska sztuki” upłynęła pod hasłem twórczej pracy. Plenerowe dzieła można oglądać do 10 września w Galerii Nobilis.
   
   
Aneta Puzdrowska

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Brawo Ola ! :)
(2010.08.21)

info

0  
  0
fajna laska ta druga od lewej; p
(2010.08.21)

info

0  
  0
Plenerowe cuda, szczególnie te dwa w środku :-)
Alehandro (2010.08.21)

info

0  
  0
hehe no
Samiswoi (2010.08.21)

info

0  
  0
fajna fajna kto to?; ]
ciekawyYyyYy:) (2010.08.21)

info

0  
  0
to jest moja stara i ma krzywe nogi oraz posiada bicie na lewą stronę
mąż (2010.08.21)

info

0  
  0
Cuda kurde, cuda. Gdzie zapisuja do tych artystow, bo chcialbym z tymi cudami pogadac.
swir (2010.08.21)

info

0  
  0
Cuda kurde, cuda. Gdzie zapisuja do tych artystow, bo chcialbym z tymi cudami pogadac.
swir (2010.08.21)

info

0  
  0
Jak się nazywa dziewczyna która stoi druga od lewej?
wielbi Cie L (2010.08.22)

info

0  
  0
Druga od lewej to Miriam, moja kumpela. Jest zajęta więc możecie pomarzyć. .. buheheh. Tak Miriam jesteśmy z Ciebie dumni jak cholera! xD
Zieloona (2010.08.23)

info

0  
  0