Nowa łopata Piekarczyka

4
03.03.2023
Nowa łopata Piekarczyka
Fot. nadesłana
8 marca obchodzić będziemy 502. rocznicę obrony Elbląga przed Krzyżakami, w której kluczowy udział, jak głosi legenda, miał słynny Piekarczyk. Nawiązując do tych wydarzeń, w najbliższą środę, w godz. 16-18, w okolicach Bramy Targowej, Muzeum Archeologiczno-Historyczne zorganizuje pokaz okuwania łopaty piekarczyka.

Podczas prezentacji drewniany przyrząd zostanie okuty przy wykorzystaniu średniowiecznych technik kowalskich i narzędzi z epoki. Po wykonaniu repliki odbędzie się próba cięcia liny przy jej użyciu. Czy lina wytrzyma? Czy legendarny przekaz jest realny? O tym przekonamy się już 8 marca.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

na sile bzdury staracie sie pokazac. brzeszczotem predzej by ja przecial a od kiedy lopaty byly okute... hahhaha
kacper75 (2023.03.06)

info

0  
  1
A po co Pieczarczykowi łopata, czyż nie lepiej wyremontować przedszkole nr 8
Rodowita elblążanka (2023.03.06)
@Rodowita elblążanka - A czemu Pani ze swoich pieniędzy nie wyremontuje przedszkola?? Ma to taki sam sens jak by muzeum miało się dokładać do remontu.
zrozpaczony (2023.03.06)
nonsens
(2023.03.06)

info

0  
  0