Do drzew mi po drodze – wernisaż wystawy Lucyny Niepokorowicz

27.09.2023
Do drzew mi po drodze – wernisaż wystawy Lucyny Niepokorowicz
Mamy przyjemność zaprosić do filii bibliotecznej Kostka na osiedlu Zawada na wernisaż wystawy Lucyny Niepokorowicz pt. „Do drzew mi po drodze”, który odbędzie się w najbliższy piątek, 29 września o godz. 18:00. Jak tytuł podpowiada, artystka zaprezentuje na wystawie prace malarskie przedstawiające drzewa. Wstęp wolny.

Lucyna Niepokorowicz:

Moje zamiłowanie do piękna krajobrazu znajduje ujście w fotografii i pejzażach malowanych akwarelą. W ten sposób od ponad trzydziestu lat utrwalam to, co urokliwe, piękne, ciekawe, ulotne i niszczejące z upływem czasu.

Początkowo moje prace malarskie prezentowałam w różnych miejscach wystawienniczych Elbląga, a od 2014 roku upodobałam sobie do tego celu Kostkę – filię nr 5 Biblioteki Elbląskiej. Tu czuję się najlepiej. Po dwuletniej przerwie od ostatniej wystawy, z radością tam wracam.

Czytelnicy biblioteki zainteresowani moimi wystawami pamiętają zapewne, że zawsze wybieram sobie temat przewodni. Do tej pory były to „Przydrożne kapliczki”, „Dokąd droga prowadzi”, „Tęsknota za wsią”, „Gra w zielone”, „Gdzie kapliczek siedem”, „Zagubione wśród drzew i pól”, „Z dala od zgiełku”, „Zwierzęta dzikie i oswojone”.

Na najnowszej wystawie oddaję moją miłość i fascynację pięknem przyrody, w której dominującą rolę odgrywają drzewa, malowane przeze mnie o różnych porach roku. Dwie z tych akwarel były wystawione w Centrum Sztuki Galerii EL na tegorocznym 32. Salonie Elbląskim.

Serdecznie zapraszam na wernisaż.

 

Wystawę będzie można oglądać do dnia 10 listopada br. w godzinach otwarcia biblioteki.

 

Więcej informacji:

Filia nr 5 KOSTKA

ul. Józefa Wybickiego 20 (w budynku Szkoły Podstawowej nr 9, wejście od ul. Andersa)

tel. (55) 625 60 95

Aleksandra Buła, dział komunikacji społecznej, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter