Brązowy aplauz dla zespołu Diamenty
Elbląska młodzież wraz ze zdobywcami Złotego i Srebrnego Aplauzu w tej kategorii wiekowej – zespołami Farijao i Keberiokšt Junior, miała przyjemność zaprezentować się na koncercie galowym wokalistów i tancerzy na konińskim rynku. Energetyczny utwór przygotowany pod kierunkiem trener wokalnej Julii Kaczmarczyk i choreograf Adrianny Dorociak, bardzo przypadł do gustu zgromadzonej publiczności ale również konkurującym zespołom, o czym świadczą otrzymane owacje. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie to najstarszy i największy festiwal dziecięcy w Europie. W tym roku zatańczyło i zaśpiewało w nim 2700 młodych artystów z Polski i zagranicy.
Diamenty nie zwalniają tempa i obecnie szykują się do koncertu podsumowującego sezon artystyczny 2022/23. Będzie to koncert o tematyce disneyowskiej z okazji 100-lecia Disneya. Koncert odbędzie się 17 czerwca o godzinie 17 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka.