Przed premierą. Hermes przeszedł czyli mity greckie

3
05.11.2010
Przed premierą. Hermes przeszedł czyli mity greckie
Hermes czyli Krzysztof Grabowski (fot. AD)
W teatrze im. Aleksandra Sewruka trwają ostatnie przygotowania do spektaklu „Hermes przeszedł czyli mity greckie". Premiera odbędzie się 7 listopada. - To nie będzie grzeczne, szkolne przedstawienie, a raczej „wariacja na temat” - zapowiada reżyser Artur Hofman. Zobacz fotoreportaż z wczorajszej próby.
„Hermes przeszedł czyli mity greckie" Macieja Wojtyszki to opowieści, w których występują bogowie, półbogowie, demony, legendarni herosi, nimfy i potwory. Nadnaturalne wydarzenia związane z ich życiem opisane w mitologii greckiej to materiał na spektakl edukacyjno - rozrywkowy z pogranicza przygody i fantastyki. Autor przedstawił znane powszechnie sceny z życia Zeusa, Hermesa, Afrodyty, Ateny i innych mitologicznych bohaterów w konwencji zabawnego przejścia między mitologiczną fikcją a współczesną rzeczywistością sceniczną. Jest tu bowiem zabawa w teatr w teatrze, przypominająca „Boga” Wood ego Allena.
   [fotor]
   
   „Hermes przeszedł czyli mity grecki”
   Autor: Maciej Wojtyszko
   

   Realizatorzy:
   Reżyseria: Artur Hofman
   Scenografia i kostiumy: Zygmunt Prończyk
   Opracowanie muzyczne: Dariusz Łapkowski
   Asystent reżysera: Tomasz Czajka
   Inspicjent /sufler: Marta Eisler - Wrzeszcz
   
   
   
   Obsada:
   Reżyser - Zeus, Minos - Lesław Ostaszkiewicz
   Aktor I - Hermes, Orfeusz - Krzysztof Grabowski
   Aktor II - Epitemeusz, Prometeusz - Jerzy Przewłocki
   Aktor III - Dedal, Midas - Krzysztof Bartoszewicz
   Aktor IV - Parys, Ikar, Fryzjer - Tomasz Czajka
   Aktorka I - Eurydyka, Afrodyta, Kora - Hanna Świętnicka-Grabowska
   Aktorka II - Pandora, Demeter, Atena - Beata Przewłocka
   Aktorka III - Persefona, Hera, Ariadna - Paulina Fonferek (nowa twarz elbląskiego teatru)
   Przybysz - Mariusz Michalski
   
   Premiera odbędzie się w niedzielę 7 listopada o godz. 16 na Dużej Scenie. Spektakl będzie można zobaczyć także: 8, 9 i 10 listopada godz. 9 i 11.15. To dogodny czas dla widzów w wieku szkolnym.
   
A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Niestety muszę na to iść. (albo stety-zobaczymy co to będzie). Tak jak wszystkie pierwsze klasy w Technikum Mechanicznym
Kapucino (2010.11.05)

info

0  
  0
Moja klasa również idzie i mam nadzieję, że spektakl nie będzie nudny. Mam dobre przeczucie, że będzie świetnie!
(2010.11.07)

info

0  
  0
Spektakl świetny, szczególnie druga częśc
(2010.11.08)

info

0  
  0