„Hermes przeszedł czyli mity greckie" Macieja Wojtyszki to opowieści, w których występują bogowie, półbogowie, demony, legendarni herosi, nimfy i potwory. Nadnaturalne wydarzenia związane z ich życiem opisane w mitologii greckiej to materiał na spektakl edukacyjno - rozrywkowy z pogranicza przygody i fantastyki. Autor przedstawił znane powszechnie sceny z życia Zeusa, Hermesa, Afrodyty, Ateny i innych mitologicznych bohaterów w konwencji zabawnego przejścia między mitologiczną fikcją a współczesną rzeczywistością sceniczną. Jest tu bowiem zabawa w teatr w teatrze, przypominająca „Boga” Wood ego Allena.
[fotor]
„Hermes przeszedł czyli mity grecki”
Autor: Maciej Wojtyszko
Realizatorzy:
Reżyseria: Artur Hofman
Scenografia i kostiumy: Zygmunt Prończyk
Opracowanie muzyczne: Dariusz Łapkowski
Asystent reżysera: Tomasz Czajka
Inspicjent /sufler: Marta Eisler - Wrzeszcz
Obsada:
Reżyser - Zeus, Minos - Lesław Ostaszkiewicz
Aktor I - Hermes, Orfeusz - Krzysztof Grabowski
Aktor II - Epitemeusz, Prometeusz - Jerzy Przewłocki
Aktor III - Dedal, Midas - Krzysztof Bartoszewicz
Aktor IV - Parys, Ikar, Fryzjer - Tomasz Czajka
Aktorka I - Eurydyka, Afrodyta, Kora - Hanna Świętnicka-Grabowska
Aktorka II - Pandora, Demeter, Atena - Beata Przewłocka
Aktorka III - Persefona, Hera, Ariadna - Paulina Fonferek (nowa twarz elbląskiego teatru)
Przybysz - Mariusz Michalski
Premiera odbędzie się w niedzielę 7 listopada o godz. 16 na Dużej Scenie. Spektakl będzie można zobaczyć także: 8, 9 i 10 listopada godz. 9 i 11.15. To dogodny czas dla widzów w wieku szkolnym.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter