Już dziś Elbląg na dużym ekranie

6
12.10.2016
Już dziś Elbląg na dużym ekranie
Panorama Fromborka
Dziś (12 października) o godz. 18 w sali kina „Światowid” zainaugurowany zostanie kolejny sezon cieszącego się od 10 lat niesłabnącym powodzeniem cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Tematem seansu będzie „Operacja na Fromborku”. Tytuł sugeruje, że będą to filmy opowiadające o „Operacji 1001 Frombork”.
- Rzeczywiście, obchodzona w tym roku 50-ta rocznica rozpoczęcia operacji zainspirowała mnie do przypomnienia tej niezwykłej historii – mówi Juliusz Marek, twórca cyklu i jego prowadzący. - Tysiące harcerzy z całej Polski przyjeżdżało do zniszczonego miasteczka na Warmii, by w wakacje ciężko pracować, zamiast wypoczywać. Pracowali trzy dni w tygodniu i byli z efektów swojej pracy bardzo dumni. Oczywiście odbywało się to w realiach PRL-u, ale nigdy nie słyszałem narzekań od tych, którzy w operacji uczestniczyli.
   Frombork w czasie działań wojennych został mocno zniszczony. Tak bardzo, że nawet na kilka lat stracił prawa miejskie. Czy widzowie zobaczą, jak to miasto wyglądało przed wojną?
   - Tak, są takie filmy i je pokażemy. Atrakcyjność Fromborka zawsze była duża i miasto to wielokrotnie było filmowane. Kręcono tu też filmy fabularne i nie tylko o przygodach pana Samochodzika – dodaje Juliusz Marek. - Zapraszam do kina, bo filmy trzeba oglądać.
   Seans „Operacja na Fromborku” rozpocznie się dziś, 12 października o godz. 18 w dużej sali kina „Światowid”. Wstęp wolny.

   Patronem medialnym "Elbląga na dużym ekranie" jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Elbląg kościołami stoi a wiernych coraz mniej. Kto to wszystko będzie utrzymywał?
Pastafarianin (2016.10.12)

info

4  
  2
Przecież nie ty, więc w czym masz problem ?
(2016.10.12)
Problem w tym, że także on będzie utrzymywał między innymi bo nasi politycy sypią klechom kasę ze wspólnego budżetu.
szimurina (2016.10.12)
upieram się, że panorama Fromborka wygląda i wyglądała zupełnie nie tak, to jest bardzo ładny widok na katedrę fromborską z Wieży Radziejowskiego pozdrawiam
(2016.12.04)

info

0  
  0
szkoda, że nie widziałem tych filmów z akcja Frombork 1001,ale słychac o niej do dziś a w miasteczku ostal się Plac Operacji 1001 i tablica pamiątkowa prywatnych fundatorów. Życzę Fromborkowi zostania marką turystyczną woj. warmińsko mazurskiego!
(2016.12.04)

info

0  
  0
a co słychać o wykorzystaniu przyznanych nie tak dawno praw uzdrowiska? może Redakcja zgłębiłaby temat? Pozdrowienia
(2016.12.04)

info

0  
  0