Podyskutują o zagospodarowaniu elbląskiego portu

51
20.10.2021
Podyskutują o zagospodarowaniu elbląskiego portu
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)
4 listopada w Elblągu obędzie się dyskusja publiczna z udziałem między innymi przedstawicieli Urzędu Morskiego w Gdyni o projekcie planu zagospodarowania przestrzennego akwenów portowych naszego miasta.

Projektu planu zagospodarowania przestrzennego akwenów portu morskiego w Elblągu oraz jego prognozę oddziaływania na środowisko Urząd Morski w Gdyni 19 października udostępnił do społecznych konsultacji. Możemy się z nim zapoznać na stronie www.umgdy.gov.pl, jak również w siedzibie urzędu przy ul. Chrzanowskiego w Gdyni. Każdy zainteresowany może wnieść do niego swoje uwagi do 1 grudnia (najprościej przez e-mail: planymorskie@umgdy.gov.pl). Wcześniej, 4 listopada, będzie miała miejsce w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu o godz.10 dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu zagospodarowania akwenów naszego portu. Odbędzie się ona z udziałem między innymi dyrektora Zarządu Portu Morskiego w Elblągu Arkadiusza Zglińskiego oraz przedstawicieli Urzędu Morskiego w Gdyni. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tym spotkaniu, muszą wysłać zgłoszenie na adres: planymorskie@umgdy.gov.pl do 2 listopada.

Dokument jest obszerny, jak możemy przeczytać na jego wstępie, rozstrzygnięcia projektu planu zagospodarowania akwenów portu w naszym mieście zostały przygotowane z uwzględnieniem utrzymania i wzmocnienia pozycji portu morskiego w Elblągu, zwiększenia udziału sektora gospodarki morskiej w PKB oraz wzrostu zatrudnienia w gospodarce morskiej; a także wsparcia zrównoważonego rozwoju w sektorze morskim z uwzględnieniem aspektów gospodarczych, społecznych i środowiskowych, w tym poprawy stanu środowiska i odporności na zmiany klimatu oraz zapewnienia koordynacji działań podmiotów i sposobów wykorzystania morza.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
są podejmowane działania radykalne, planowany jest podobno zakup dwóch przyczep i ciągnika c330 po remoncie, także ten, wszystko jest pod kontrolom
jest dobrze (2021.10.20)
Bardzo bym prosił rządzących którzy byli i są przeciwko aby zostali w domach tak samo jak resztę przeciwników i hamulcowych Zróbcie sobie gdzieś grilla albo jakiś inny piknik pod sądem albo szpitalem
Zielarski (2021.10.20)

info

51  
  15
zielarski, ja wiem, że po tym co jarasz wszystko jest mega, ale tego bursztynu było tylko 17 kg.
(2021.10.20)
Zostań w domu, zostaw to innym
Zielarski (2021.10.20)
dyskusja nr tysiąc sto jedenaście. A kanciapa derektora zgnilskiego jak zaparowana była 5 lat temu tak nadal jest.
aleksyabdiejev (2021.10.20)

info

22  
  5
ujajaj. jaka piękna niebieska kanapko-ładowarka.
zenobiusz (2021.10.20)

info

8  
  1
Zróbmy bazę dla okrętów podwodnych.
(2021.10.20)
@jest dobrze - Po co port w Elblągu skoro już jest w Hamburgu? To wasze myślenie liberalny
TeofilSkorupa (2021.10.20)
O, w końcu jakaś myśl światowa - zwiedzałem parę takich na Wale Atlantyckim (w jednym muzeum-bazie na Guernsey jest wystawiony nawet polski Virtuti Militari oraz pistolet Vis, co mję nieco zdziwiło:), mogę się tedy nająć za eksperta; )
RobertKoliński (2021.10.20)
@jest dobrze - No i ten tego, to jakby co, to ja też mogę swoją przyczepę dać, ale co, ? To co?, nawet Wròbla"nie zaprosili, to skąd chłop ma wiedzieć, że Wy tu cuś kombinujecie z tym portem. Przekop zaraz bedzie gotowy, a oni podyskutują o planach zagospodarowania tego jak wrzòd na d. .. elbląskiego portu- koordynacja tych zadań jest tak precyzyjna jak połączenie dwòch rakiet w kosmosie. Samorządzie nasz wspaniały, kochani radni- bezradni, co my teraz zrobimy, podobno chcą tu u nas zrobić jakiś port, ale kto?, ale co? niby gdzie?, potrzebne będą kilku kilometrowe nabrzeża do rozładunku materiałow sypkich, surowcòw jak węgiel, rudy(Rudego nie wpuszczć)dywersant, silosy zbożowe oraz magazyny na wyspie Spichrzòw, bazy kontenerowe, obrotnice statkòw, dzwigi portowe i suwnice i wiele innych dupereli, na jaką cholerę nam ten przekop, jak jeszcze nikt do tej pory nic nam nie PISnął skąd ma być kasa- może wie Wcisło, Ba na to trzeba, tak z pòł miliarda, I dobrze by było, nie jak musztarda, przyjdzie za pòźno, bo po obiedzie, Co wtedy zrobim, gdy będziem w biedzie?
No co mòj sąsiedzie? (2021.10.20)