Zespół Pieśni i tańca Stoczni Gdańskiej w Elblągu

1
04.03.2011
Współpracujące ze sobą dwa największe na Wybrzeżu zakłady przemysłowe - Stocznia Gdańska i "Zamech" nawiązały ostatecznie kontakty w dziedzinie kulturalnej - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 4 marca 1961 roku.
W wyniku tego porozumienia w najbliższą niedzielę 5 bm. zawita po raz pierwszy do Elbląga sławy już w kraju, 120-osobowy zespól pieśni i tańca Stoczni Gdańskiej. Impreza ta jest zorganizowana przez radę zakładową "Zamechu" wyłącznie dla załogi Zakładów Mechanicznych.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A może ktoś by opisał dawną świetność Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Elbląska?Był taki, co się z nim stało?
Alojzy (2011.03.12)

info

0  
  0