Zbiórka złomu i makulatury na budowę szkół Tysiąclecia

1
06.04.2012
Z inicjatywy Społecznego Komitetu Budowy Szkół Tysiąclecia i hufca Harcerstwa Elbląg, przy współudziale szkół i komitetów blokowych na terenie miasta odbędzie się zbiórka złomu stalowego, żelaznego i metali kolorowych, makulatury, szmat i butelek na budowę szkół Tysiąclecia - czytamy w Głosie Elbląga z 6 kwietnia 1962 roku.
W każdym domu na strychu, w piwnicy lub mieszkaniu znajdują się odpadki użytkowe, które leżą bezużytecznie. Nawet drobne ilości złomu makulatury czy szmat zebrane z każdego mieszkania dadzą w sumie wiele ton cennych dla gospodarki narodowej surowców, a miastu dodatkowe fundusze na budowę szkół. Podobna zbiórka przeprowadzona w ubiegłym roku dała kilkadziesiąt tysięcy złotych.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Ciekawe ile "tysiąclatek " istnieje i funkcjonuje do dzisiaj ?
(2012.04.08)

info

0  
  0