Na naradzie wytknięto poważne niedociągnięcia w pracy ZOM w oczyszczaniu ulic i wywożeniu nieczystości. Ponadto podkreślono , że do utrzymania czystości i porządku muszą włączyć się wszyscy mieszkańcy miasta.
W toku dyskusji wysunięto też szereg wniosków. Między innymi postanowiono, że za nieprzestrzeganie czystości dzielnicowi MO i administratorzy karać będą doraźnymi mandatami w wysokości do 100 zł, a jeśli to nie poskutkuje, kierować będą sprawy do Kolegium Orzekającego, gdzie posypać się mogą kary grzywny do 3 tys. zł.
Zwrócono również uwagę na konieczność likwidacji w kioskach ulicznych sprzedaży piwa i wina.
Realizacją wysuniętych wniosków przyrzekł osobiście zająć się obecny na naradzie przewodniczący Prezydium MRN tow. Z. Sawicki.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter