Miarą potrzeby tych robót jest fakt, że od października ub. roku same tylko kino gościło przeszło 15 tys. widzów. Szkoda, że nie pomyślano tu o specjalnych seansach dla kolejarzy, jak to czyni Rada Zakładowa PBT w kinie Budowlanych. W budynku mieści się też świetlica, która otrzyma nowe wyposażenie wnętrza, między innymi radiolę i nowy telewizor. W chwili obecnej przy świetlicy działa tylko 18-osobowy zespół dziecięcy, który wystawił ostatnio dwie bajki, cieszące się dużym powodzeniem. Warto byłoby pomyśleć o orkiestrze choćby dlatego, że ruch muzyczny wśród kolejarzy ma bogatą tradycję. Przydałoby się także pomyśleć o kampanii werbowania nowych czytelników do biblioteki kolejowej, która liczy obecnie przeszło 3 tys. tomów i posiada 170 stałych czytelników.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter