Z uporem

15.11.2005
Zwróciliśmy uwagę dyrekcji MPK w Elblągu na niegramatycznie zredagowane wywieszki w wozach tramwajowych, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 15 listopada 1955 r.
Swego czasu, a było to przynajmniej pół roku temu, zwróciliśmy uwagę dyrekcji MPK w Elblągu na niegramatycznie zredagowane wywieszki w wozach tramwajowych, np.: „Nie utrudniaj pracy Konduktora”. I myślicie może, że wywieszki te usunięto, zastępując je innymi? Nic podobnego! MPK obiecało co prawda wywieszki zmienić – ale tylko po to, aby formalności stało się zadość. Wywieszki bowiem, jak wisiały w wozach, tak wiszą, świadcząc o niechlujstwie językowym i uporze godnym naprawdę lepszej sprawy.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter