Z kroniki Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego

20.01.2009
W celu zapoznania czytelników z problemami naszej komunikacji – podajemy w telegraficznym skrócie garść informacji z kroniki Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Elblągu, informował głos Elbląga z 20 stycznia 1959 r.
W roku 1958 tramwaje przewiozły 13.710.800 osób z autobusów korzystało 980,500 pasażerów, a taksówki w ciągu 10 miesięcy wykonały usługi za kwotę 1.502.146 zł. xxx Średnio w ruchu znajduje się na trasie 20 wozów silnikowych, 9 doczepnych, 3 autobusy i 9 taksówek. xxx Z ogólnej ilości przewożonych pasażerów 40 proc. korzysta z przewozów za opłatą ulgową (dojazdy do pracy, względnie szkół). xxx Świadczone usługi z roku na rok wzrastają i już obecnie średnia ilość pojazdów przypadająca na jednego mieszkańca wynosi 195 przejazdów rocznie, co jest liczbą wcale nie małą. Aby móc lepiej i sprawniej zaspokoić potrzeby mieszkańców miasta dyrekcja MPK dąży do modernizacji taboru, urządzeń i sprzętu. xxx W roku 1958 otrzymano siedem nowych wozów silnikowych typu „N”, 3 nowe autobusy marki ”San” i 10 taksówek. Otrzymanie tego taboru pozwoliło na skasowanie 15 wozów starego typu, które już się w Elblągu wysłużyły.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter