Wystawa grzybów w Elblągu

1
18.09.2012
W związku z licznymi przypadkami zatruć grzybami Miejska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu, zorganizowała wystawę grzybów jadalnych i trujących - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 18 września 1962 roku.
Wystawa czynna będzie od dnia 16 do 18 bm w sali Prezydium MRN, przy ul. Łączności 2.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Kiedyś byłem na spotkaniu z Paniami z sanepidu, które miały uświadamiać nas o jadalnych i niejadalnych gatunkach grzybów. Niestety Pani prowadząca zajęcia wykazała się w moim mniemaniu brakiem podstawowej wiedzy i szybko została zgaszona moją argumentacją, w której przytaczałem dokładny opis gatunków o których mowa i udowadniałem Pani, że tylko wyjątkowy ignorant i ślepiec może się pomylić. Niestety, takich nie brakuje. Ludzie, bądźcie ostrożni! Grzyby są naprawdę niebezpieczne, szczególnie jeśli chodzicie je zbierać z atlasami i nie macie doświadczenia!
(2012.09.18)

info

0  
  0