W stosunku do ubiegłego roku do końca sierpnia liczba wypadków zmalała o jedenaście. mimo to jest w dalszym ciągu wysoka i wynosi 40 wypadków, w tym trzy śmiertelne. Najwięcej karamboli powodują motocykliści i dzieci, pozostawione bez opieki.
Wydział Komunikacji stosuje szereg środków zaradczych. Z kierowcami stale prowadzi się pracę wychowawczą, a ponadto każdy kierowca, który zmienia miejsce pracy, obowiązany jest złożyć egzamin kontrolny z przepisów ruchu drogowego. Sprawa ta jest szczególnie ważna, gdyż większość wypadków wynika z lekceważenia przepisów drogowych.
Na marginesie - w Elblągu zaczyna się odczuwać brak dostatecznej liczby kontrolerów ruchu drogowego. Szczególnie odczuwa się to w soboty i dni świąteczne.
Artykuł można znaleźć w
Bibliotece Elbląskiej.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter