Wydział Komunikacji walczy z wypadkami

04.10.2011
Elbląski Wydział Komunikacji energicznie i skutecznie walczy z wypadkami drogowymi - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 4 października 1961 roku.
W stosunku do ubiegłego roku do końca sierpnia liczba wypadków zmalała o jedenaście. mimo to jest w dalszym ciągu wysoka i wynosi 40 wypadków, w tym trzy śmiertelne. Najwięcej karamboli powodują motocykliści i dzieci, pozostawione bez opieki.
   Wydział Komunikacji stosuje szereg środków zaradczych. Z kierowcami stale prowadzi się pracę wychowawczą, a ponadto każdy kierowca, który zmienia miejsce pracy, obowiązany jest złożyć egzamin kontrolny z przepisów ruchu drogowego. Sprawa ta jest szczególnie ważna, gdyż większość wypadków wynika z lekceważenia przepisów drogowych.
   Na marginesie - w Elblągu zaczyna się odczuwać brak dostatecznej liczby kontrolerów ruchu drogowego. Szczególnie odczuwa się to w soboty i dni świąteczne.
   
   Artykuł można znaleźć w Bibliotece Elbląskiej.
   
   
(jr)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter