Wstąp do partii

3
13.05.2009
Dzięki wzmożonej pracy partyjnej KM PZPR i podstawowych organizacji partyjnych w zakładach pracy, w ostatnim okresie notuje się w Elblągu wzmożony przypływ nowych członków do partii, informował Głos Elbląga z 13 maja 1959 r.
I tak np. w I kwartale br. ogółem do partii wstąpiło 20 kandydatów, a w samym miesiącu kwietniu szeregi partyjne powiększyły się o dalszych 18 kandydatów. Jeśli chodzi o skład socjalny przyjętych kandydatów, to najwięcej przyjęto robotników oraz pracowników pionu technicznego. W rozbudowie szeregów partyjnych przoduje POP przy Elbląskich Zakładach Naprawy Samochodów, EFUK i ZWP. Słabiej natomiast sprawa ta wygląda w „Zamechu” i „Odzieżówce”.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A milicjanci jak jeden mąż byli w partii czy nie ? te utrwalacze władzy. Niektórzy to stare durnie obecnie i mają czarne włosy jak sobie przykleją i pomalują.
Anty Ubek (2009.05.13)

info

0  
  0
poproszę o listę nowo przyjętych, może będą jakieś znane dziś nazwiska. .. ..
j23 (2009.05.14)

info

0  
  0
Do J23 - może sprawdz w rodzinie zanim zapytasz o innych:))
marBino (2009.05.27)

info

0  
  0