Własne przedszkole chce mieć załoga Odzieżówki

25.11.2009
 Na wielu zebraniach i naradach załoga elbląskiej „Odzieżówki” żąda założenia własnego przedszkola zakładowego, informował Dziennik Bałtycki z 25 listopada 1959 r.
 Żądania te są w dużym stopniu uzasadnione, gdyż załogę „Odzieżówki” stanowią kobiety, z których wiele ma poważne kłopoty z umieszczeniem swych dzieci w przedszkolach miejskich.
   Trudności wynikają przede wszystkim z braku miejsc bądź też poważnego oddalenia przedszkola od miejsca zamieszkania i zakładu pracy. Zorganizowanie własnego przedszkola przyczyniłoby się w duży stopniu do polepszenia warunków socjalno-bytowych załogi „Odzieżówki”.
   Sprawa założenia przedszkola została pozytywnie rozpatrzona przez radę robotniczą i należy się spodziewać, że przy wspólnej pomocy tak organizacji związkowej jak i dyrekcji zakładu uda się uzyskać niezbędne na ten cel fundusze. Zorganizowanie własnego przedszkola rozwiązałoby także w dużym stopniu dość trudną sytuację w przedszkolach miejskich, gdzie poważną ilość miejsc zajmują dzieci pracowników „Odzieżówki”.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter