Wiosna i nasiona

28.04.2008
Nadchodzi okres prac w ogródkach i na polach. Nic więc dziwnego, że sklep sprzedaży nasion i narzędzi ogrodniczych przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu oblężony jest codziennie przez kupujących, informował Głos Elbląga z 28 kwietnia 1958 r.
A tu niestety nie można powiedzieć, aby wszystko zapięte było na ostatni guzik. Do Centrali Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Toruniu, które zaopatruje elbląskie sklepy, wiosna dotarła chyba zbyt późno i stąd braki w zaopatrzeniu. Dyrekcja Centrali nie realizuje zamówień kierownictwa sklepu. Sklep w Elblągu odczuwa poważne braki szczególnie jeśli chodzi o nasiona cebuli.. Nie ma w ogóle nasion kwiatów, ani inspektowych, ani gruntowych. Jednym słowem zaopatrzenie sklepu z nasionami przedstawia się w tym roku o wiele gorzej, niż w latach ubiegłych. Może wreszcie centrala w Toruniu obudzi się z zimowego snu i zaopatrzy w nasiona sklep w Elblągu. Czas chyba na to.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter