Chcę pokrótce opisać jak wygląda placyk przy ul. Blacharskiej i Hożej w pobliżu dworca w Elblągu. Jest to plac o powierzchni około 400 m kw. W kształcie trójkąta – pisze nasz czytelnik z Elbląga. „Ozdobą” placu jest stojący w środku szalet publiczny, który służy obecnie pijakom jako przypadkowa siedziba. Na placu tym pozostały również jeszcze ślady wojny w postaci rowów strzeleckich.
Uporządkowanie tego terenu jest sprawą pilną, gdyż znajduje się on w centralnym punkcie miasta, gdzie przewijają się codziennie setki mieszkańców i przyjezdnych. Plac ten – to wymarzone miejsce na przyjemny skwerek, na którym należałoby ustawić ławki i wybudować piaskownicę.
Mamy nadzieję, że Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu wykorzysta uwagi naszego czytelnika i przeobrazi jeszcze przed nastaniem wiosny ten plac, na przyjemne miejsce odpoczynku.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter