- Jak się dowiadujemy Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Elblągu, na zlecenie MPWiK przystąpi obecnie do budowy wodociągu od ujęcia wód na Bielanach, do tak zwanego rozpylacza, leżącego na skraju dzielnicy północnej. Długość wodociągu wyniesie około 800 m bież. W chwili obecnej zwożone są już potrzebne do tego materiały, miedzy innymi azbestowo - cementowe. Koszt budowy wyniesie około 500 tys. zł. Roboty mają być zakończone jeszcze w tym roku.
Warto tu także dodać, że MPRD zakończyło ostatnio roboty związane z odmuleniem dna rzeki Dzikuski, co powinno wpłynąć dodatnio na osuszenie terenów miejskich w rejonie ul. Zagonowej i Dojazdowej, z których nie było dotąd właściwego odpływu wód gruntowych.
Artykuł można znaleźć w
Bibliotece Elbląskiej.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter