Warto wiedzieć, że...

1
18.05.2011
... kierownictwo elbląskiego Muzeum zwróciło się z apelem do mieszkańców o składanie w Muzeum przedmiotów zabytkowych - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 18 maja 1961 roku.
Chodzi tu przede wszystkim o ceramikę, obrazy, starodruki, zabytki archeologiczne, broń, medale, różnego rodzaju monety, meble, zegary itp. Niejednokrotnie wymienione przedmioty leżą bezużytecznie w mieszkaniach, podczas, gdy w Muzeum powiększyłyby zbiory oraz atrakcyjność elbląskiego Muzeum dla turystów. Należy podkreślić, że cenniejsze przedmioty są przez kierownictwo Muzeum odpowiednio opłacane.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

temat aktualny i dziś
MIESZKANIEC ELBLĄGA (2011.05.25)

info

0  
  0