Chodzi tu przede wszystkim o ceramikę, obrazy, starodruki, zabytki archeologiczne, broń, medale, różnego rodzaju monety, meble, zegary itp. Niejednokrotnie wymienione przedmioty leżą bezużytecznie w mieszkaniach, podczas, gdy w Muzeum powiększyłyby zbiory oraz atrakcyjność elbląskiego Muzeum dla turystów. Należy podkreślić, że cenniejsze przedmioty są przez kierownictwo Muzeum odpowiednio opłacane.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter