Warto wiedzieć, że…

16.09.2009
 Na terenie miasta i powiatu elbląskiego uwidacznia się w dalszym ciągu spadek przestępstw, informował Dziennik Bałtycki z 16 września 1959 r.
 W ciągu pierwszego półrocza br. ilość popełnionych różnego rodzaju przestępstw spadła w stosunku do tegoż okresu roku 1958 o 76 wypadków.
   W porównaniu do pierwszego półrocza ub. nastąpił wzrost wykrywalności przestępstw o 9,8 proc. Dotychczas jednak jeszcze na 1000 mieszkańców miasta i powiatu przypada około 30 przestępstw rocznie, co uznać należy za liczbę bardzo wysoką.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter