Warto wiedzieć, że…

10.06.2009
 W programie rozwoju Elbląga w latach 1959/65 przewiduje się poważne usprawnienie działalności Miejskiego Przedsiębiorstw Oczyszczania Miasta, informował Dziennik Bałtycki z 10 czerwca 1959 r.
 Szczególnie poprawi się wywóz nieczystości dzięki otrzymaniu 10 samochodów, w tym kilku specjalnie przystosowanych do bezpyłowego wywożenia nieczystości.
   Ponadto projektuje się zakup dwóch nowych polewaczek, posiadających jednocześnie urządzenie do zamiatania ulic. W okresie kilku lat mieszkańcy Elbląga zaopatrzeni także zostaną w pojemniki na śmiecie, których ilość przekroczy 5 tys.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter