Dowodem tego jest chociażby fakt, założenia w roku bieżącym 6 nowych punktów inseminacyjnych. Uruchomiono również dodatkowo jedną stację kopulacyją ogierów w gromadzie Żurawiec.
W celu podniesienia jakości koni zlicencjowano 180 klaczy i uznano 300 źrebiąt, które w przyszłości będą posiadały pełną dokumentację hodowlaną. Należy stwierdzić, że zarówno klacze jak i źrebięta są na ogół w dużo lepszym stanie niż w latach ubiegłych.
Osobną uwagę poświęca się również rogaciźnie. W dziesięciu najlepszych gospodarstwach indywidualnych założono hodowlę reprodukcyjną bydła.
W celu ujednolicenia rasy owiec sprowadzono 36 tryków i 40 matek rasy pomorskiej.
Zakupiono również 1 ogiera, 9 buhajów, 24 knury. Wszystkie te poczynania hodowlane elbląskiej służby rolnej idą w kierunku dalszego rozwoju hodowli, doboru odpowiednich gatunków hodowlanych i zwiększenia ilości i jakości zwierząt w gospodarstwach rolnych ziemi elbląskiej.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter