W odpowiedzi rewizjonistom z Bonn

3
21.11.2008
W Elblągu powstało Elbląskie Towarzystwo nauki i Sztuki, informował Dziennik Bałtycki z 21 listopada 1958 r.
W zrozumieniu konieczności aktywnego przeciwstawiania się ożywionej działalności kół rewizjonistycznych Niemiec zachodnich, kwestionujących polskość ziemi elbląskiej, z inicjatywy grupy działaczy kulturalnych i naukowych powołano w połowie października br. do życia Elbląskie Towarzystwo Nauki i Sztuki. Statutowym celem Towarzystwa jest „krzewienie obiektywnej i rzetelnej wiedzy o polskości Elbląga oraz pogłębianie uczuć patriotycznych społeczeństwa w stosunku do tego miasta”. Towarzystwo planuje wydawanie „Kronik Elbląskich”, bilansujących wielostronne osiągnięcia polskiego życia w Elblągu oraz przedstawiających stan i wyniki badań naukowych nad przeszłością regionu”. Ponadto Towarzystwo będzie roztaczać opiekę społeczną nad Muzeum Elbląskim, Miejską Biblioteką i innymi pokrewnymi placówkami oraz współpracować ze stowarzyszeniami i organizacjami o podobnych celach i założeniach, a także podejmować i wspomagać wszelkie inicjatywy społeczne, zmierzające do intensyfikacji życia naukowego i artystycznego regionu.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A wiecie, że najbardziej poczytny obecnie dziennik w Polsce - pismo "FAKT" należy do koncernu prasowego Axela Springera? A wiecie jak ten koncern nazywał ostatni komunista PRL i nasz Towarzysz Gintowt? Nie wiecie? Ano: "tuba rewizjonistów z Bonn", "Młyn na wodę rewizjonistów z Bonn", "tuba karłów reakcji i zgnilizny burżuazyjnej", ,"tuba zgniłego Zachodu", itp. itd. etc. usw. i jeścio dalsze. A Tow. Gintowt udaje dzisiaj, że jest happy demokratą "w zachodnim stylu". A paszoł ty won na Wastok - komuchu jeden!!!!!
czytacze "Fakt-u". (2008.11.22)

info

0  
  0
Jak się jest dobrym aktorem, to wszystko można widzom zasugerować. Iluzja była jest i będzie. A aplauz może być spontaniczny lub od klakierów. Dzisiaj odgrywają taką sztukę i już. ..
(2008.11.22)

info

0  
  0
ej czytacze faktu brukowca oczywiscie no jest sie z czego cieszyc nawet tego polacy nie umieja tzn. wyprodukowac gazety trzeba oczwscie zaangazowac kapital niemiecki a co do rzeczonego gintowta to nie jestem jego stronnikiem ale przypominam ze jak stalin umarl to on mial 5 czy 6 lat
4 (2008.11.24)

info

0  
  0