W listopadzie kręcenie filmu o Elblągu

1
24.10.2012
W pierwszych dniach listopada reżyser Lech Lorentowicz przystąpi do realizacji filmu dokumentalnego o Elblągu - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 24 października 1962 roku.
Wg wyjaśnień, jakich udzielił nam reżyser, film o naszym mieście będzie liczył ok. 600 m długości (ok. 20 minut projekcji), a według zamierzeń jego autora ma być wierną kroniką Elbląga roku 1962. Głównym akcentem tematycznym, będzie oczywiście Zamech - zakład, z którym przynajmniej pośrednio związany jest bez przesady co trzeci elblążanin. Okres zdjęciowy potrwa do końca listopada, natomiast montaż i opracowanie taśmy ukończone będzie jeszcze w bieżącym roku. Przy okazji "kręcenia" wspomnianego filmu reżyser Lorentowicz zamierza w chwilach niepogody zrealizować inny "dokument", ilustrujący pracę zamechowskiego Laboratorium Psychotechnicznego, z przeznaczeniem go dla popularnych dodatków cyklicznych do filmów fabularnych - zatytułowanych "Czy wiecie, że...".
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Film powstał w 1964 r. Jedna z kopii zachowała się i jest w Elblągu.
(2012.10.24)

info

1  
  0